Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Drobu by vo funkcii chcelo nahradiť sedem kandidátov, na župných poslancov kandiduje takmer 400 ľudí

O pozíciu poslanca zastupiteľstva BSK sa uchádza 394 kandidátov.

1.9.2022 (Webnoviny.sk) – V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) sa o funkciu predsedu BSK uchádza osem kandidátov. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa BSK Lucia Forman.

„Na post predsedu BSK je navrhnutých osem kandidátov, pričom vo všetkých prípadom ide o nominácie politických strán, resp. ich koalícií,“ uviedla.

Kandidátmi na predsedu BSK sú Ivan Bošnák (NEKA), Juraj Droba (SaS), Milan Lopašovský (Strana moderného Slovenska), Ján Mažgút (Smer-SD), Magdaléna Sulanová (Kotlebovci – ĽSNS), Andrej Trnovec (Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku), Dušan Velič (Za ľudí) a Štefan Zima (Republika).

O pozíciu poslanca zastupiteľstva BSK sa uchádza 394 kandidátov.

V týchto dňoch kandidátne listiny prechádzajú formálnou kontrolou. „Po týchto úkonoch budú kandidátky postúpené Volebnej komisii BSK, ktorá ich oficiálne zaregistruje,“ doplnila Forman.

Viac k témam: Voľby do samosprávnych krajov
Zdroj: Webnoviny.sk – Drobu by vo funkcii chcelo nahradiť sedem kandidátov, na župných poslancov kandiduje takmer 400 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií