fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin o použití jadrových zbraní nežartuje, Biden varuje pred Armagedonom, ku ktorému sme najbližšie od kubánskej krízy

Bidenove poznámky boli doteraz najostrejšie varovania americkej vlády o jadrových hrozbách.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.10.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden vyhlásil, že riziko jadrového „Armagedonu“ je na najvyššej úrovni od kubánskej raketovej krízy v roku 1962.

Ruskí predstavitelia opätovne hovoria o použití taktických jadrových zbraní, keďže v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine utrpeli obrovské neúspechy.

Ruská armáda funguje slabo

Biden povedal, že ruský prezident Vladimir Putin je „chlap, ktorého pomerne dobre poznám“. Ruský vodca podľa šéfa Bieleho domu „nežartuje, keď rozpráva o použití taktických jadrových zbraní alebo biologických či chemických zbraní“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nečelili sme vyhliadke Armagedonu od čias Kennedyho a kubánskej raketovej krízy,“ poznamenal Biden a naznačil, že hrozba zo strany Putina je skutočná, pretože ruská armáda „výrazne slabo funguje“.

Varovania Američanov

Bidenove poznámky boli doteraz najostrejšie varovania americkej vlády o jadrových hrozbách. Americkí predstavitelia už mesiace varujú pred vyhliadkou, že Rusko by mohlo na Ukrajine použiť zbrane hromadného ničenia, keďže zaznamenalo viaceré strategické neúspechy na bojisku.

Hodnotenia amerických spravodajských služieb v ostatných týždňoch nepreukázali žiadne dôkazy o tom, že Putin má bezprostredné plány na rozmiestnenie jadrových zbraní, uviedli v piatok predstavitelia USA.

Prečítajte si tiež:
Po odchode ruských vojakov našli v Kyjevskej oblasti viac než tisícdvesto tiel, hlásia Ukrajinci

Viac k témam: jadrová hrozba, Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin o použití jadrových zbraní nežartuje, Biden varuje pred Armagedonom, ku ktorému sme najbližšie od kubánskej krízy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií