fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dubnica nad Váhom bude mať nové workoutové ihrisko, postavia ho v areáli školy

Ihrisko s bezplatným vstupom pre verejnosť by malo byť hotové v polovici mája.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.4.2022 (Webnoviny.sk) – Do polovice mája by malo byť hotové nové workoutové ihrisko, ktoré radnica v Dubnici nad Váhom stavia v zrekonštruovanom areáli Základnej školy s materskou školou Centrum I.

Financie z mestského rozpočtu

Vstup na ihrisko zamerané na komplexný tréning tela bude pre verejnosť voľný. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Valuchová.

Momentálne sú na workoutovom ihrisku dokončené zemné práce. „Nasledovať bude položenie dlažby, umiestnenie samotných strojov a realizácia plánovanej výsadby. V budúcnosti mesto v spolupráci so školou doplní do areálu aj detské ihrisko,” uviedla Valuchová s tým, že akcia je financovaná z mestského rozpočtu.

Komplexný tréning v exteriéri

Okrem strojov zameraných na cvičenie s vlastnou váhou bude súčasťou nového ihriska aj smart mobiliár a záhony s výsadbou.

Ihrisko bude jedinečné svojho druhu, umožní komplexný tréning v exteriéri. Bude tu umiestnených niekoľko strojov, na ktorých si bude môcť cvičiaci regulovať váhovú záťaž, s ktorou chce cvičiť,“ dodal dubnický primátor Peter Wolf.

Viac k témam: workoutové ihrisko
Zdroj: Webnoviny.sk – Dubnica nad Váhom bude mať nové workoutové ihrisko, postavia ho v areáli školy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Trnava plánuje vybrať na parkovnom rekordnú sumu, pribudnú spoplatnené zóny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií