fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

EKO nápady do školy! Vyrobte si s deťmi perfektný peračník z PET fliaš

Máte tip? napíšte nám mailom

Chystáte sa do školy a túžite ušetriť prírodu? Skúste si vyrobiť držiak na perá z pet fliaš alebo si obaľte zošity do papiera namiesto plastu. Ako na to?

Už len jeden krát sa vyspíme a škola opäť otvorí svoje brány. Ak stále nemáte všetky potrebné pomôcky, poradíme vám! Skúste si ich vytvoriť spolu s deťmi a ekologicky. Využite veci, ktoré by inak skončili v koši. 

1. Stojan na písacie potreby

eko nápady do školy
Zdroj: youtube.com

Z plastovej fľaše si pohodlne vyrobíte stojan na perá, ktorý môžete používať aj ako peračník. Na jeho výrobu potrebujete len zips, dve fľaše a pevnú obojstrannú lepiacu pásku. PET fľaše by mali byť rovnakej veľkosti aj tvaru.

Ako na to? Fľaše prerežete zhruba na polovicu a časť s vrchnákmi odložte na bok. Odrezané kraje fliaš oblepte páskou a prilepte na ne zips. Tým fľaše spojíte dokopy a vznikne z nich nádoba. Namiesto pásky môžete použiť tiež taviacu pištoľ.

2. Ponožka ako peračník

eko nápady do školy
Zdroj: youtube.com

Medzi skvelé eko nápady do školy patrí aj tento. Ak vás omrzeli obyčajné peračníky, vyrobte si ho z ponožky, ktorej pár ste stratili, alebo vám je už malá. Koniec ponožky odstrihnite a obráťte ju naruby. Odstrihnutú časť zašite a niť stiahnite. Na ponožku prišite zips a potom ho znovu pretočte naruby. Peračník môžete ozdobiť napríklad očami či ústami z látky.

Prečítajte si tiež:
Aktivistka Greta Thunberg bude mať svoj vlastný seriál!

Dajte veciam druhú šancu. Inšpirujte sa ekologickými spôsobmi, ako si vyrobiť 3 štýlové dekorácie do bytu.

3. Papierové obaly na zošity

eko nápady do školy
Zdroj: youtube.com

Na obaľovanie zošitov a učebníc často zvykneme používať plastové obaly, ktoré aj tak skončia popísané a pokrčené v koši. Lepší spôsob, ako ekologicky chrániť svoje učebnice, je obaliť ich do papiera. Každú učebnicu a zošit jednoducho a rýchlo zabalíte pomocou papiera, nožníc a lepidla.

Použiť môžete akýkoľvek pekný farebný, vzorovaný výkres alebo novinový papier.

Špeciálny tip pre vás: Ak máte radi krížovky alebo sudoku, vytrhnite ich z časopisu alebo novín a spravte si obal z nich. Budete mať nie len zabalené zošity, ale aj zábavku na dlhé a nudné hodiny v škole.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií