fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Enterprise Investors predávajú spoločnosť Noriel

Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), predal spoločnosť Noriel, rumunskú jednotku v maloobchodnom predaji hračiek, stolných hier a výrobkov pre deti.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.7.2022 (Webnoviny.sk) – Polish Enterprise Fund VII, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), predal spoločnosť Noriel, rumunskú jednotku v maloobchodnom predaji hračiek, stolných hier a výrobkov pre deti. Spoločnosť kúpila skupina Sunman Group, turecký líder v predaji, distribúcii a výrobe hračiek, ktorá podniká pod obchodnými značkami Sunman a Toyzz. Hodnota transakcie nebola zverejnená.

Enterprise Investors kúpili Noriel v roku 2016 za nezverejnenú čiastku. V tom čase rodinná firma podporovaná finančným investorom prevádzkovala sieť 47 obchodov. V rámci transakcie poskytli Enterprise Investors 2 milióny eur na financovanie ďalšieho rozvoja spoločnosti Noriel.

V súčasnosti je Noriel zdravou a silnou spoločnosťou s viacerými predajnými kanálmi a 88 modernými obchodmi rozmiestnenými po celom Rumunsku. Noriel patrí medzi top značky na rumunskom hračkárskom trhu – obchod s komplexným sortimentom pre deti a ich rodičov. Spoločnosť ponúka najširší výber hračiek, hier a iných produktov pre bábätká v celom Rumunsku. Jej rýchlorastúci, škálovateľný e-shop s ešte širšou ponukou produktov a vysoko efektívnym expedičným procesom je výbornou platformou pre vstup na nové trhy, čoho dôkazom je nedávna expanzia do Bulharska. Výhodou spoločnosti Noriel voči lokálnej konkurencii sú aj moderné CRM systémy a vernostné programy. Silnú pozíciu spoločnosti na trhu potvrdzuje aj solídny rast predaja – v roku 2022 Noriel očakáva historicky najvyššie tržby v hodnote 312 miliónov lei.

Prečítajte si tiež:
Berényi svoj boj o kreslo trnavského župana nevzdáva, po troch neúspešných pokusoch ohlásil opätovnú kandidatúru

“Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou spoločnosti Noriel na jej ceste k rozvoju plnohodnotného predajného formátu v oblasti maloobchodu a e-commerce, ktorý poskytuje ten najlepší zážitok z nakupovania. V súčasnosti je Noriel jediným hráčom v Rumunsku so skutočným multi-kanálovým servisom, maximalizujúcim synergie z online a offline prostredia,” hovorí Dariusz Pietrzak, viceprezident Enterprise Investors, ktorý je za investíciu zodpovedný. “Noriel bude v budúcnosti benefitovať z posunu v preferenciách zákazníkov smerom k inovatívnym, zábavným a edukačným produktom vďaka svojmu silnému vývoju produktov a jedinečným nákupným schopnostiam,” dodal.

O private equity investorovi Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 2,2 mld. eur do 151 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 136 investícií v objeme 4,2 mld. eur. Noriel bol siedmou investíciou Enterprise Investors v Rumunsku. Enterprise Investors naďalej aktívne vyhľadáva nové akvizičné príležitosti na rumunskom trhu v rámci širokého spektra odvetví. Viac informácií na www.ei.com.pl/sk/.

Prečítajte si tiež:
Expolicajta Vorobjova, ktorý lustroval novinárov, podmienečne prepustili. Prokurátor podal sťažnosť

Informačný servis

Viac k témam: Maloobchod, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Enterprise Investors predávajú spoločnosť Noriel © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií