fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

EÚ počas koronavírusu prikázala Netflixu a YouTube, obmedziť služby

Sociálne odlúčenie sa stáva normou kvôli pandémii COVID-19. Tisíce ľudí sa zrazu obracajú na streamingové služby ako Netflix a YouTube, aby sa počas izolácie zabavili.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa streamingovej spoločnosti Verizon, poskytovanie služieb narástlo v Spojených štátoch o dvanásť percent za týždeň. Všetky indície hovoria, že rast bude naďalej pokračovať. Všetci používatelia streamujú zväčša vo vysokom rozlíšení, spolu s častejšími live konferenciami. Ako sa s tým popasujú služby Netflix a YouTube, aby to internetová infraštruktúra udržala?

Vcelku vtipné, keď sa vymýšľajú 5G, pomaly 6G technológie, ale internet má problém udržať prevádzku vyššiu o jednu pätinu. Európska únia preto prichádza po vyhlásení 27. mája za deň optimizmu s ďalším špičkovým „riešením.“ Nedávno vyzvala Netflix a YouTube, aby prinútili ľudí pozerať videá v štandardnom, nie vysokom rozlíšení. Skúšajúc trpezlivosť ľudí v Európe, bruselský byrokrat Thierry Breton v stredu tweetoval o zásadnom obmedzení služby:

„Práca na diaľku a streamovanie pomáhajú, ale infraštruktúra môže byť napätá. Keď chceme internet pre všetkých, HD netreba.“

Napriek tomu americkí odborníci tvrdia, že americkí občania by sa báť nemali a nebudú sa musieť obmedzovať pri pohodlnom HD streamovaní. Podľa nich to udržia aj pomalšie širokopásmové pripojenia. Generálny riaditeľ spoločnosti BroadbandNow John Busby povedal, že „nemá veľké obavy.“

Prečítajte si tiež:
Za sobotu Česku pribudlo 260 nakazených, podiel pozitívnych testov je najvyšší od 10. marca

John Busby tiež uviedol, že vo väčšine amerických miest zostáva rýchlosť i stabilita internetu rovnaká a zvýšené nároky na Netflix a YouTube nehrajú veľkú rolu. Mnoho ľudí nakupuje, alebo pozerá na možnosti poskytovateľa internetu, čím si viac začína uvedomovať jeho potrebu.

Zdá sa, že Brusel dostatočne vystrašil streamingové spoločnosti, ktoré následne znížili kvalitu streamingu v Európe. Záleží už len na mienke obyvateľov, za čo budú považovať Európsku úniu, jej „odborníkov na internet“ a ich riešenia.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Business Insider Verizon BroadbandNow
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií