fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

EÚ schválila siedmy balík sankcií. Rusko musí za svoju agresiu naďalej platiť, tvrdí von der Leyenová

Brusel zakázal dovoz ruského zlata a zmrazil majetok ruskej banky Sberbank.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia pre vojnu Kremľa na Ukrajine schválila nové kolo sankcií voči Rusku. Tentoraz sa týkajú exportu ruského zlata a tiež ruských jednotlivcov a právnických osôb. Ide už o siedmy balík sankcií a nasleduje po tom, ako v júni 27-členný blok odsúhlasil zákaz dovozu väčšiny ruskej ropy.

Nové kolo postihov zároveň bude znamenať zmrazenie majetku najväčšej ruskej banky Sberbank. Informuje o tom britský web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová uviedla, že nové opatrenia pomôžu efektívnejšie vynucovať predchádzajúce sankcie a zároveň predlžujú ich platnosť do januára 2023.

Moskva musí naďalej za svoju agresiu platiť vysokú cenu,” dodala šéfka EK.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – EÚ schválila siedmy balík sankcií. Rusko musí za svoju agresiu naďalej platiť, tvrdí von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií