fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska komisia podá opäť pomocnú ruku Ukrajine, poskytne jej núdzové zazimované prístrešky

Financovanie humanitárnej pomoci pre najpotrebnejších v Ukrajine a v Moldavsku posilňuje o 175 miliónov eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.10.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) poskytne Ukrajine nové núdzové zazimované prístrešky. Ako tiež informovala v tlačovej správe, na humanitárnu pomoc ľuďom v najväčšej núdzi na Ukrajine a v Moldavsku dá ďalších 175 miliónov eur.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nadchádzajúca zima pravdepodobne prinesie Ukrajine veľké výzvy a my musíme byť pripravení. Prostredníctvom našej rezervy rescEU bude kapacita dočasných prístreškov okamžite rozmiestnená v troch rôznych regiónoch na Ukrajine: Rivne, Buča a Charkiv. Okrem toho Európska únia zvyšuje financovanie humanitárnej pomoci o ďalších 175 miliónov eur na zabezpečenie vzdelania, potravín, prístupu k vode a ochrany pred chladnou zimou pre najzraniteľnejších. Spolupracujeme aj na príprave cesty pre Ukrajinu, aby sa pripojila k mechanizmu EÚ v oblasti civilnej ochrany,“ vyjadril sa komisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič.

Lenarčič v stredu navštívil Kyjev, kde sa stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským, vicepremiérkou Ukrajiny pre európsku a euro-atlantickú integráciu Oľhou Stefanišynovou, ministrom zahraničia Dmytrom Kulebom, ministrom vnútra Denysom Monastyrskym a ministrom pre komunity a územia Oleksijom Černyšovom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia podá opäť pomocnú ruku Ukrajine, poskytne jej núdzové zazimované prístrešky © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zemetrasenia v juhozápadnej Číne spôsobili straty na životoch, otrasy tiež poškodili budovy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií