fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exhumované telá z masového hrobu z mesta Lyman vykazujú známky násilnej smrti, niektoré obete mali zviazané ruky za chrbtom

Na cintoríne v Lymane v Doneckej oblasti exhumovali 146 tiel, 111 z nich patrilo civilistom a 35 vojenskému personálu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina dokončila exhumáciu tiel z najväčšieho masového hrobu, ktorý objavili po odchode ruských vojsk z mesta Lyman na východe krajiny, informovala vo štvrtok ukrajinská polícia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obete zomreli násilnou smrťou

Ako uvádza spravodajský portál CNN s odvolaním sa na údaje polície, na cintoríne v Lymane v Doneckej oblasti exhumovali 146 tiel, 111 z nich patrilo civilistom a 35 vojenskému personálu.

Niektoré z obetí podľa polície zomreli na následky zásahov šrapnelmi z ruského bombardovania a niektoré telá vykazovali známky „násilnej smrti“, uviedla polícia bez ďalších podrobností.

Ruky zviazané za chrbtom

Tímy televízie CNN, ktoré boli v Lymane, už skôr informovali, že v masových hroboch videli telá, ktoré mali ruky zviazané za chrbtom.

S ukončenou exhumáciou tohto cintorína dosiahol počet exhumovaných tiel v Lymane 166, pričom päť z nich sú deti.

Obete opätovne pochovajú po vykonaní forenznej analýzy. Naďalej pritom pokračujú exhumácie civilistov pochovaných na ďalších miestach.

Viac k témam: Exhumácia, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Exhumované telá z masového hrobu z mesta Lyman vykazujú známky násilnej smrti, niektoré obete mali zviazané ruky za chrbtom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko sa vyhráža, že do Baltského mora navozí jadrové zbrane ak severania vstúpia do NATO
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií