fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa vyhráža, že do Baltského mora navozí jadrové zbrane ak severania vstúpia do NATO

Ak by sa aliancia rozrástla o Fínsko a Švédsko, už by sa podľa podpredsedu ruskej bezpečnostnej rady nemohlo hovoriť o „bezjadrovom“ Baltskom mori.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ak sa Švédsko a Fínsko pridajú do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), Rusko bude musieť posilniť svoju obranu. Vyhlásil to podpredseda Bezpečnostnej rady Ruska Dmitrij Medvedev, podľa ktorého by sa naďalej nemohlo hovoriť o „bezjadrovom“ Baltskom mori, keďže „treba obnoviť rovnováhu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Dodnes Rusko neprijalo také opatrenia a nechystalo sa na to,“ skonštatoval Medvedev. Fínsko aj Švédsko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vyjadrili ich ochotu pridať sa k NATO. Americkí predstavitelia tvrdia, že by sa mohli stať súčasťou aliancie už v lete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko sa vyhráža, že do Baltského mora navozí jadrové zbrane ak severania vstúpia do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií