fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exministerka Kolíková je rada za výsledok, ktorým sa vysvetlila príčina smrti Lučanského

Mrzí ju však, že za bránami väzenia zomrel človek.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa Národnej rady SR Mária Kolíková (SaS) je rada, že sa preukázalo, že v prípade smrti generála Milana Lučanského nešlo o cudzie zavinenie.

Viac o téme: Samovražda Milana Lučanského

Uviedla to vo svojom stanovisku k ukončeniu vyšetrovania Lučanského úmrtia. Zdôraznila však, že ju veľmi mrzí, že za bránami väzenia zomrel človek.

„Po tom, čo viac ako 70 príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže bolo pozbavených mlčanlivosti v kauze obvineného Lučanského, som rada, že takmer po dvoch rokoch vieme výsledok vyšetrovania orgánmi činnými v trestnom konaní, a som rada, že sa dnes krajský prokurátor jasne vyjadril, že z ničoho nevyplýva z daného vyšetrovania, že by za úmrtím Lučanského bolo niečo iné ako samovražda,” povedala Kolíková.

Krajská prokuratúra v Prešove vylúčila v prípade smrti bývalého prezidenta Policajného zboru Milan Lučanského cudzie zavinenie. Vyplýva to z rozsiahleho vyšetrovania prípadu. Na piatkovom tlačovom brífingu v Prešove to uviedol prešovský krajský prokurátor Pavol Matija.

Viac k témam: Samovražda Milana Lučanského, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Exministerka Kolíková je rada za výsledok, ktorým sa vysvetlila príčina smrti Lučanského © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Prieskum ukázal, aká by bola účasť na januárovom referende o zmene ústavy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií