fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Facebook vysielal naživo z vesmíru a sledovali to milióny ľudí. NASA sa smeje!

Máte tip? napíšte nám mailom

Toto Facebook-u nevyšlo!

Pred pár dňami odvysielal Facebook naživo video, na ktorom užívatelia tejto sociálnej siete mohli sledovať vesmírnu expedíciu. Tento live stream bol zdieľaný množstvom mediálnych stránok a video dosiahlo milióny zhliadnutí, zdieľaní a likeov.

Záznam, na ktorom astronauti vychádzali z vesmírnej stanice do kozmu, však bol niektorým divákom až príliš známy. Šlo totiž o zábery z expedície ISS z roku 2013, ktoré zachytávajú ruských kozmonautov Olega Kotova a Sergeja Ryazanskeho.

Facebook odvysielal video, ktoré môžeme nájsť aj na YouTube:

(pokračovanie článku pod videom)

https://www.youtube.com/watch?v=0KFVIgJoSCc

To, že šlo o fake, potvrdila i NASA, podľa ktorej sa v deň, kedy video bolo vysielané, žiadna vesmírna výprava nekonala. No už predtým, než bola vydaná oficiálna správa, sa množstvo ľudí pohrávalo s myšlienkou, že ide o podvrh, pretože NASA nikde neupozornila na to, žeby mal byť takýto live stream.

Záber z videa, ktoré vysielal Facebook
Záber z videa, ktoré sa náchadzajú na YouTube

 

Do budúcna je preto lepšie si na oficiálnych stránka NASA overiť, či sa nejaké vysielanie naživo skutočne chystá alebo nie.

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií