fbpx
Čaputová, Šefčovič, Daňo aj Vasky: Cenu divákov na filmovom festivale získala paródia, ktorá si uťahuje z našej politickej scény

Čaputová, Šefčovič, Daňo aj Vasky: Cenu divákov na filmovom festivale získala paródia, ktorá si uťahuje z našej politickej scény

Videli ste už paródiu na prezidentské voľby v podobe krátkeho filmu? Čaputová, Šefčovič, ale aj Kaliňák, Daňo a Vasky dostali svoj priestor v druhej časti filmu Fetman II: Záhada novej jamy.

 

6-minútové video, ktoré vytvorilo zoskupenie Stoned Cocks, získalo aj Cenu divákov na PAFF 2019 – festivalu pre nadšencov a tvorcov alternatívneho filmu. 

“Paffko” sa zrodilo v roku 2003 v rukách nadšencov amatérskeho filmu z pezinskej filmovej skupiny ‘Tichý dom’. Po malej prestávke po nich prevzali organizačno-štafetový kolík ľudia okolo občianskeho združenia OZ KINEČKO a OZ Priatelia divadla a filmu. 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Robotníci sa v bojnickej ZOO správali skutočne príšerne. Zvieratá strašili a kráľovi zvierat pchali do nosa meter!
Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.