fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fitnesscentrá krachujú! Ich majitelia plánujú zablokovať vjazd do Bratislavy

Majitelia fitnesscentier sa rozhodli štrajkovať. V pondelok 25. mája ráno o 6.30 hod. chcú zablokovať vstup do hlavného mesta.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Dôvodom je ignorovanie súčasnej situácie 2 300 prevádzok na Slovensku, ktoré vytvárajú takmer 20-tisíc pracovných príležitostí,” uviedol Pavel Kiseľ z Únie fitness centier Slovenska. Únia žiada okamžité uvoľnenie svojho podnikania a znovuotvorenie fitnesscentier.

Na podporu svojej požiadavky i protest voči aktuálne platnému rozhodnutiu hygienikov plánujú zablokovať diaľnicu D1 do Bratislavy v úseku Zeleneč až Triblavina. Podľa Kiseľa majú k dispozícii minimálne 380 áut. Takisto chcú na Úrade vlády SR odovzdať petíciu Otvorte fitness centrá, ktorú už podpísalo 11 000 podporovateľov.

Žaloba na štát

Spomína aj možnú žalobu na štát. „Svoju iniciatívu sme ochotní okamžite zastaviť v prípade, ak nás ústavní činitelia pozvú na vyjednávanie, ktoré nám dá okamžité riešenia,“ vyhlásil Kiseľ. Upozornil na likvidačné dôsledky, ktoré má na fitness prevádzky už vyše dvoch mesiacov pretrvávajúci zákaz. „Mnohí z nás sú už na hranici krachu, pribudli nám obrovské dlhy, ktoré ovplyvnili životy tisícky rodín negatívnym spôsobom,“ zdôraznil Kiseľ. „Aj napriek našej snahe predkladať návrhy na účinné opatrenia, sa nám nepodarilo zasadnúť za rokovací stôl s kompetentnými a hľadať riešenia,“ dodal.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič: Núdzový stav sa rušiť nebude!

Spochybňujú argumenty epidemiológov

Spochybňuje argumenty epidemiológov, ale i ministra zdravotníctva. „Svedčia o slabých skúsenostiach s naším druhom prevádzok či znalosťou o kolaudačných požiadavkách pre náš druh podnikania. Na rozdiel od kín, reštaurácií či iných prevádzok je identifikácia zákazníka bežnou súčasťou prevádzky fitnesscentra,“ vyhlásil zástupca majiteľov fitness prevádzok.

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR, Ivan Husár, v agende ktorého je šport, priznal, že aj jeho úrad bojuje za otvorenie fitnesscentier. „Už keď sa otvárali vonkajšie športoviská, snažili sme sa umožniť podmienky na otvorenie posilňovní a fitnesscentier, pretože sme presvedčení, že kontrola dodržiavania hygienicko-bezpečnostných podmienok je v tomto prostredí ľahko zrealizovateľná a kontrolovateľná,” povedal Husár.

Jeho argumenty ani vypracovaný súbor opatrení zo strany samotných majiteľov fitnesscentier však hygienikov zatiaľ nepresvedčili. Fitnesscentrá z hľadiska šírenia vírusu považuje za problémové i minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Argumentuje, že sa v nich združujú ľudia, ktorí cvičia a “hyperventilujú”. „Bez ohľadu na koronakrízu, všetci tam dýchame vzduch, ktorý si vydýchame. Ide o veľmi rizikové miesta, kde je prítomný aerosól,“ odôvodnil.

Prečítajte si tiež:
Chirana Medical dodá do nemocníc 300 umelých pľúcnych ventilácií
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií