fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, ako vyzerá pohanstvo? Fotografka z Nitry ohromne zachytáva zakliate duše, šamanov či mytologické postavy

Máte tip? napíšte nám mailom

Fotografka Veronika Pindešová pochádza z Nitry. Jej éterickosť a láska k matke prírode jej vyslúžila prezývku Vlčica. Spoznajte svet jej objektívom.

Všimla som si, že vás nájdeme na Youtube, Facebooku, Instagrame, na vašom webe, Pintereste, Flickeri, Tumblr a Soundcloude. Všade pridávate svoj obsah? Nie je to časovo náročné?

Priznám sa, je to časovo náročné, keďže chodím každý deň aj do práce. Pracujem osem hodín a nemôžem sa tomu venovať tak, ako by som chcela. Vždy si ale nájdem aspoň tú chvíľočku, ak mi to čas, samozrejme, dovolí.

Na Instagrame máte dva účty. V čom sa líšia?

Áno, mám dva účty. Na mojej stránke Mantheniel Photography prezentujem svoju tvorbu, teda fotografie. Tam ma, samozrejme, môžu kontaktovať aj ľudia, ktorí so mnou chcú spolupracovať. Druhý účet je čisto súkromný. Tam pridávam príspevky z môjho života, delím sa o svoje myšlienky, pocity, to, čo milujem a to, kým som.

fotografka
Zdroj: Mantheniel Photography
V dnešnej dobe musia mať fotografi účty na sociálnych sieťach či vlastné webstránky. Je časovo náročné pracovať a popritom udržiavať aj kontakt s fanúšikmi alebo divákmi? Myslíte si, že fotografovanie je týmto spôsobom dnes ťažšie než v minulosti?

Dá sa to zvládnuť. Keď človek svoju prácu miluje, urobí pre to všetko. Ja fotím pre radosť, a preto sa snažím svoju tvorbu aj prezentovať medzi ľuďmi. Len ma mrzí, že sa tomu nemôžem venovať naplno. Žiaľ, práca a realita mi to nedovolí.

Netrúfam si povedať, ako to bolo v minulosti, ale určite to bolo oveľa náročnejšie ako teraz. Internet nám totiž dáva veľa možností prezentovať sa. Na internete nájdeš všetko pokope. Stačí stlačiť klávesnicu či naťukať do mobilu to, čo hľadáš, a všetko je na dosah.

Pamätáte si, kedy ste chytili fotoaparát do rúk prvýkrát? Čo to vo vás vyvolalo?

Spomínam si na to matne. Viem však, že keď som dostala ako darček svoj prvý fotoaparát, veľmi som sa tešila. Bol od značky SONY a všetko som si chcela hneď zaznamenať. Fotila som ako odušu. Okamžite ma to vtiahlo.

Prečítajte si tiež:
Top 11 zaujímavostí o našom predsedovi NRSR. Kto je Boris Kollár?
fotografka
Zdroj: Mantheniel Photography
Ako dlho fotografujete?

Bude to už sedem rokov, odkedy som začala fotiť ľudí. Predtým som fotila iba prírodu.

Čo fotíte najradšej a prečo?

Najkrajšia a najprirodzenejšia modelka je pre mňa príroda. Tá má v sebe toľko tajomstiev, že ju stále rada objavujem a vždy ponúkne niečo nové a čarovné. Nikdy nebude opozeraná a stále ostane jedinečná v celej svojej podstate.

Veľmi rada fotím na tému fantasy, prírodné pohanské témy či rôzne éterické bytosti. Mám rada, keď fotky rozprávajú svoj príbeh a vtiahnu vás do svojho deja. To spôsobí, že sa vám pri pohľade na fotografiu vyčarí na tvári úsmev alebo po vašom tele prejdú zimomriavky.

fotka
Zdroj: Mantheniel Photography

Veronika fotila aj slovenského vikinga Tibora, s ktorým sme robili rozhovor minule.

Čo je cieľom vašej práce?

Mojou tvorbou chcem ľudom ukázať, že aj fantasy fotografie majú svoje poslanie a čaro, a aby ľudia nezabudli na tento kúzelný svet.

Ako dlho upravujete jednotlivé fotografie? Aké programy na ich úpravu používate?

Závisí hlavne od času či nálady. Upraviť jednu fotku môžem pokojne za polhodinku a aj za dve hodiny. V poslednej dobe sa mi však často stáva, že ak sa mi nedarí alebo cítim, že nie je ten správny čas na úpravu, vrátim sa k nej napríklad až na ďalší deň. Používam Adobe Photoshop CS5 a Adobe Photoshop Lightroom.

fotka
Zdroj: Mantheniel Photography
Dá sa fotiť aj bez múzy? Čo robíte v prípade, že ju práve nemáte?

Ak sa mám priznať, zatiaľ ma múza, teda inšpirácia, neopustila a pevne dúfam, že ma ani nemieni opustiť. Bez nej si to fotenie ani neviem predstaviť. Keď príde ku mne, všetko pracuje tak, ako má. Stačí pohľad na koruny stromov alebo na kvety či miesto, ktoré ma pritiahne, a už to ide na plné obrátky.

V čom sa od iných fotografov líšite?

Možno tým, že nefotím v ateliéri a ani tak fotiť nemienim. Nikdy ma to nelákalo. Pre mňa je dôležitý práve ten kontakt s prírodou. Možno práve tým sa od iných líšim. Možno som iná aj tým, že ma zaujímajú témy mytológie, pohanstva a fantasy, ktoré stále nie sú veľmi populárne. Pre ľudí je to veľká neznáma, pretože v sebe skrývajú akési tajomstvo a hmlu nepoznaného.

Prečítajte si tiež:
Samovyšetrenie znamienok nestačí! Kedy vyhľadať lekára a na čo si dať pozor? TOTO radí lekárka
fotografka
Zdroj: Mantheniel Photography
Pracujete sama?

Sama, ale sem-tam mi pomôže moja veľmi dobrá kamarátka Lenka, ktorá je zároveň aj vizážistkou. Jej pomoc si veľmi vážim, lebo niekedy to už sama naozaj nezvládam. Hlavne keď so sebou beriem na väčšie fotenia kopec kostýmov alebo šiat či doplnkov. Niekedy by sa mi veru zišli aj tie asistentky.

Je možné si vás napríklad objednať, aby ste nafotili svadbu alebo rodinné fotografie? Ako prebieha taká objednávka?

Na fotenie svadby si veru netrúfam. Jednoducho necítim, že by toto bola moja cesta. Nebránim sa tomu nafotiť napríklad netradičné svadobné fotky v prírode na štýl fantasy či historickej témy, ale fotenie klasických svadieb prenechám skúsenejším a tým, ktorých to baví a napĺňa.

fotografka
Zdroj: Mantheniel Photography
Naše čitateľky by možno zaujímalo, ako sa staráte o svoje vlasy. Používate nejaké špeciálne prípravky? Farbíte si ich?

Pred rokom som si farbila vlasy iba čisto prírodnou hennou. Vlasy mi však od nej veľmi stmavli, tak som prešla na chemickú farbu. Cítim však, že sa asi vrátim späť k henne, keďže chémia veľmi ničí vlasy a dosť tým trpia. Snažím sa používať iba čisto prírodné prípravky, niektoré si vyrábam aj sama z mojich zásob byliniek.

Milujem rôzne oleje na rast vláskov, napríklad rozmarínový alebo ricínový olej je úžasný. Veľmi sa mi osvedčili aj tuhé šampóniky a túžim hlavne po tom, aby mi vlásky znova narástli. Mojím cieľom je mať ich až po zadok, tak verím, že sa mi to splní.

fotogtafka
Vlčica Veronika sa plánuje vrátiť k prírodnej henne, chémia jej ničí vlasy. Zdroj: Mantheniel Photography
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií