Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gréci oslavujú. Na referendum odpovedali „NIE“!

Otázka referenda

Otázka referenda bola netradične dlhá a relatívne zložitá. V preklade znie takto: Mal by byť prijatý návrh dohoy predložený 25. júna euroskupine Europskou komisiou, Európskou centrálnou bankou a Medzinárodným menovým fondom, zložený z dvoch častí tvoriaci celý návrh. Prvý dokument sa volá: Reformy nutné pre dokončenie terajšieho programu a pre ďalšie obdobie. Druhý dokument nesie meno: Predbežná analýza dlhovej udržiteľnosti.

Alexis Tsipras - Gréci
Alexis Tsipras – predseda Gréckej vlády

Gréci – Nie Nie Nie!

Gréci s veľkým náskokom odmietli podmienky pomoci medzinárodných veriteľov, ukázala to oficiálna projekcia výsledkov nedeľného referenda, o ktorej informovala agentúra Reuters. Spoločnosť Singular Logic, ktorá spracúva výsledky pre ministerstvo vnútra, uviedla, že podľa jej hodnotenia podporilo v referende odpoveď „nie“ vyše 61 percent voličov. Za prijatie podmienok medzinárodných veriteľov sa podľa tohto odhadu vyslovilo iba 39 percent voličov.

Grécky minister práce Panos Skurletis vyhlásil, že odmietnutie návrhov veriteľov posilní postavenie vlády v rokovaniach s veriteľmi. „Vláda má teraz silný rokovací nástroj, aby dosiahla dohodu, ktorá pre nás otvorí novú cestu,“ povedal reportérom.

Portál Klocher.sk chce vedie vaše názory na túto problematiku, ktorá sa určite týka každého z nás. Čo si myslíte o celej gréckej politke?

Zdroj: teraz.skwikipedia.orgi.telegraph.co.uk

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií