fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Grécki hasiči bojujú s viacerými lesnými požiarmi, na ostrove Lesbos museli evakuovať dovolenkárov (video)

Najväčší požiar horí už tri dni v národnom lese Dadia v severovýchodnom Grécku neďaleko hranice s Tureckom.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Grécki požiarnici v sobotu bojovali so štyrmi veľkými lesnými požiarmi naprieč celou krajinou. V sobotu ráno sa na ostrove Lesbos rozhorel požiar, ktorý primal úrady, aby vyzvali na evakuáciu.

Evakuácia dovolenkárov

Oheň sa totiž nebezpečne priblížil k letovisku, ktoré sa nachádza na juhu ostrova, pričom zhorel minimálne jeden dom. Miestna polícia popoludní uviedla, že z dvoch hotelov a 92 domov evakuovali viac ako 450 ľudí. Policajti však naďalej prechádzajú po okolí a hľadajú ľudí, ktorí odmietajú odísť.

Hovorca hasičov Yannis Artopoios novinárom povedal, že s ohňom bojuje 50 požiarnikov, 17 požiarnických áut, deväť hasičských lietadiel a jeden vrtuľník.

Do boja s ohňom nasadili stovky hasičov

Najväčší požiar horí už tri dni v národnom lese Dadia v severovýchodnom Grécku neďaleko hranice s Tureckom. Požiarna služba uviedla, že s ohňom tam bojuje 320 požiarnikov v 68 vozidlách, šesť špeciálnych lietadiel, deväť vrtuľníkov a mnoho dobrovoľníkov. Ďalších 200 drevorubačov prerezáva lesom protipožiarne chodníky.

“Dva veľké požiare v sobotu horeli aj v odľahlej horskej oblasti v regióne Západná Makedónia a na polostrove Peloponéz,” uviedol Artopoios.

Prečítajte si tiež:
Skonfiškovaná jachta ruského oligarchu napojeného na Putina zmizla z chorvátskeho prístavu, údajne odplávala do Turecka

Vysoké riziko lesných požiarov

Európska únia poskytla tento rok gréckej lesnej službe 72 miliónov eur na pomoc pri udržiavaní lesov a ich klčovaní, aby sa zabránilo šíreniu požiarov.

Horúce, suché letá a silný vietor v Grécku spolu s dlhodobejšími účinkami klimatickej zmeny zvýšili celkové riziko lesných požiarov.

watch

Viac k témam: Evakuácia, Hasiči, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécki hasiči bojujú s viacerými lesnými požiarmi, na ostrove Lesbos museli evakuovať dovolenkárov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií