fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Grécki hasiči bojujú s viacerými lesnými požiarmi, na ostrove Lesbos museli evakuovať dovolenkárov (video)

Najväčší požiar horí už tri dni v národnom lese Dadia v severovýchodnom Grécku neďaleko hranice s Tureckom.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Grécki požiarnici v sobotu bojovali so štyrmi veľkými lesnými požiarmi naprieč celou krajinou. V sobotu ráno sa na ostrove Lesbos rozhorel požiar, ktorý primal úrady, aby vyzvali na evakuáciu.

Evakuácia dovolenkárov

Oheň sa totiž nebezpečne priblížil k letovisku, ktoré sa nachádza na juhu ostrova, pričom zhorel minimálne jeden dom. Miestna polícia popoludní uviedla, že z dvoch hotelov a 92 domov evakuovali viac ako 450 ľudí. Policajti však naďalej prechádzajú po okolí a hľadajú ľudí, ktorí odmietajú odísť.

Hovorca hasičov Yannis Artopoios novinárom povedal, že s ohňom bojuje 50 požiarnikov, 17 požiarnických áut, deväť hasičských lietadiel a jeden vrtuľník.

Do boja s ohňom nasadili stovky hasičov

Najväčší požiar horí už tri dni v národnom lese Dadia v severovýchodnom Grécku neďaleko hranice s Tureckom. Požiarna služba uviedla, že s ohňom tam bojuje 320 požiarnikov v 68 vozidlách, šesť špeciálnych lietadiel, deväť vrtuľníkov a mnoho dobrovoľníkov. Ďalších 200 drevorubačov prerezáva lesom protipožiarne chodníky.

“Dva veľké požiare v sobotu horeli aj v odľahlej horskej oblasti v regióne Západná Makedónia a na polostrove Peloponéz,” uviedol Artopoios.

Prečítajte si tiež:
Rusko počas vojny na Ukrajine odvolalo niekoľko veliteľov, armáda podávala slabý výkon

Vysoké riziko lesných požiarov

Európska únia poskytla tento rok gréckej lesnej službe 72 miliónov eur na pomoc pri udržiavaní lesov a ich klčovaní, aby sa zabránilo šíreniu požiarov.

Horúce, suché letá a silný vietor v Grécku spolu s dlhodobejšími účinkami klimatickej zmeny zvýšili celkové riziko lesných požiarov.

watch

Viac k témam: Evakuácia, Hasiči, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécki hasiči bojujú s viacerými lesnými požiarmi, na ostrove Lesbos museli evakuovať dovolenkárov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií