fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hádanky a hlavolamy, pri ktorých sa zaručene zapotíš!

Máte tip? napíšte nám mailom

Hádanky, hlavolamy, optické ilúzie. Tieto príklady alebo úlohy vám zaručene rozhýbu vaše mozgové závity. Vyskúšajte si tieto úlohy a zistite ako na tom ste!!!

Hádanka – Guličky

Máte tri krabice plnú guličiek. Sú označené nálepkami – biele, červené, biele aj červené. Tie označujú farbu guličiek, čo sú v krabiciach. Jedného dňa vám niekto nálepky premiestni tak, že žiadna nie je správna. Pokiaľ sa nepozriete do krabíc, koľko musíte vytiahnuť gulučiek, aby ste mohli dať všetky nálepky správne?

9 bodiek

Dokážete spojiť týchto 9 bodiek jedným ťahom 4 rovnými  rôzne-dlhými čiarami?

9-tecek

Hádanka – Ponožky

Máte doma komodu a sú v nej zmiešané biele a čierne ponožky. Koľko ponožiek najmenej musíte vytiahnuť, aby ste so 100% určitosťou vytiahli aspoň 2 rovnakej farby.

_________________________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________________________

Riešenia

1. Riešenie:

Stačí jedna. Vytiahnete guličku z krabice s nálepkou biele aj červené – povedzme, že je červená. Potom krabica musí byť plný červených (keby tam boli aj biele, tak nálepka nie je nalepená zle). Krabica označená ako biela, musí byť potom obojaká. A tretia krabička je bude s bielymi guličkami.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Vtipný video bloger bez hanby vytvára tieto otrasné kombinácie jedál

2. Riešenie:

9-tecek2

3. Riešenie

Tri. Keď by bola prvá biela a druhá čierna, tak vám je už jedno akej farby bude tretia. Pár budete mať buď s čiernymi alebo bielymi.

Zdroj: hadanky.atropin.cz/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií