Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas chce mať cestovný ruch s regionálnym rozvojom pod jednou strechou, vláda musí podporiť samosprávy (video)

Cestovný ruch potrebuje výraznú a systematickú pomoc, uviedol expert strany pre samosprávy Michal Kaliňák.

27.7.2023 (SITA.sk) – Cestovný ruch má patriť pod jednu strechu spolu s regionálnym rozvojom. Strana Hlas – sociálna demokracia to navrhuje s tým, že takýto model nebude o alibizme ministerstiev, ale o jednom partnerovi pre kľúčových sociálno-ekonomických aktérov v regiónoch.

Finančná podpora samospráv

Zároveň chce v tejto oblasti presadiť odstupňovanie kompetencií súvisiace aj s finančnou podporou samospráv. Ako strana vo štvrtok informovala, významné destinácie cestovného ruchu, napríklad mestá zapísané na zozname UNESCO, samosprávy s kúpeľmi a ďalšie, musia cítiť podporu vlády.

Expert strany pre samosprávy Michal Kaliňák uviedol, že cestovný ruch potrebuje výraznú a systematickú pomoc. Takmer polovica primátorov a starostov je presvedčených, že cestovný ruch podporuje ekonomiku samospráv.

Prínos pre všestranný rozvoj

Dokonca viac ako 81 % z nich si myslí, že cestovný ruch podporuje lokálnu zamestnanosť a 71 % z nich konštatuje, že cestovný ruch podporuje lokálnu produkciu,“ podotkol. Prínos tohto odvetvia pre všestranný rozvoj samospráv vidí 80 % komunálnych lídrov.

Hlas považuje za potrebnú aj podporu registrovaných sociálnych podnikov, ktoré sa svojou činnosťou orientujú na aktivity priamo napojené na cestovný ruch a turistiku.

Digitálne platformy ubytovania

Navrhuje tiež zavedenie systému evidencie digitálnych platforiem ubytovania, aby sa nerozširovala šedá ekonomika nelegálneho poskytovania ubytovania na úkor financií miest, obcí a ich obyvateľov.

Strana chce presadzovať aj podporu vidieckeho turizmu, v ktorom vidí spájanie všetkého lokálneho potenciálu krajiny. To je súčasť agendy Živý vidiek, s ktorou súvisí ambícia investovania miliárd eur do rozvoja vidieckych oblastí. V oblasti bezpečnosti plánuje zaviesť systematické rozširovanie kamerových monitorovacích systémov.

Viac k témam: Cestovný ruch, Finančná pomoc, Regionálny rozvoj, Samosprávy, Turizmus
Zdroj: SITA.sk – Hlas chce mať cestovný ruch s regionálnym rozvojom pod jednou strechou, vláda musí podporiť samosprávy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií