fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hrozné! Airbus A320 sa zrútil tesne pred pristátím. Na palube bolo 107 ľudí

Dopravné lietadlo spoločnosti Pakistan International Airlines typu Airbus A320 s viac ako 107 pasažiermi na palube sa zrútilo v piatok v obývanej oblasti pri pakistanskom meste Karáči na juhu krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

Lietadlo sa zrútilo pred tým ako začalo pristávať. Na záberoch je vidieť vrak lietadla aj zničené budovy. Informovala o tom agentúra DPA. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne správy o obetiach.

Na palube lietadla nachádzalo 99 pasažierov a osem členov posádky. Stroj do Karáči smeroval z východopakistanského mesta Láhaur, informoval miestny letecký úrad.

Lietadlo pri páde poškodilo množstvo domov. 25 obyvateľov z tejto oblasti zranených pri havárii bolo údajne prevezených do nemocníc. Na mieste nešťastia zasahujú všetky záchranné zložky.

Pakistanské médiá informovali, že jednotky rýchleho nasadenia Pak Army a Pakistan Rangers sú na mieste havárie, aby pomohli pri záchranných prácach.

K tomuto incidentu došlo iba niekoľko dní po tom, ako Pakistan začal obnovovať prevádzku komerčných letov po pandémií.

Hrozné! Airbus A320 sa zrútil tesne pred pristátím. Na palube bolo 108 ľudí

 

https://twitter.com/i/status/1263785346204078082

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj ndtv

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií