fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hrozné znečistenie: Rieka sa sfarbila na krvavo-červenú

Rieky na Sibíri čelia rozsiahlej ekologickej havárii. Viaceré rieky vyzerajú, akoby sa na nich odohrala poriadne krvavá bitka.

Máte tip? napíšte nám mailom

Niekoľko ruských riek v sibírskej oblasti v priebehu pár hodín zmenilo farbu na krvavo-červenú, čo okamžite vzbudilo vážne obavy z ekologickej havárie alebo z priemyselného znečistenia.

Toto znečistenie sa objavilo v oblasti Kemerovo v sibírskej časti Ruska, severovýchodne od Novosibirsku. Viaceré rieky sa sfarbili a najkoncentrovanejšia farba sa objavila na rieke Inskitimka.

Dokonca aj zvieratá a vtáky odmietajú vstúpiť do rieky. „Červená“ voda už medzičasom znečistila aj rieku Tom, do ktorej sa rieka Inskitimka vlieva.

Vzniklo podozrenie, že za týmto znečistením stojí jedna z priemyselných spoločností na rieke Inskitimka v priemyselnej časti mesta Kemerovo.

Podľa výpovedí svedkov je voda slizká. Chemikália, ktorá spôsobila hrozivé zafarbenie, je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Zatiaľ nie je jasné, či táto látka predstavuje riziko pre ľudské zdravie. V ohrozenej oblasti žije až pol milióna ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií