fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Do Vianoc by mali byť tri kolá testovania. Prvé už 6. decembra!

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér Igor Matovič po pondelkom rokovaní ústredného krízového štábu oznámil, že do Vianoc by sa na Slovensku mali konať ešte tri kolá plošného testovania. Testovanie musia schváliť ešte na štábe.

Prvé kolo chcú uskutočniť už 6. decembra, to by malo byť opäť vo všetkých mestách a obciach. Ďalšie dve kolá testovaní by mali byť v mestách a obciach, ktoré budú mať viac nakazených.

,,Rôzne zložky štátu, ktoré sa budú podieľať na plánovaní, majú prísť do stredy s presným návrhom, ako realizovať osem miliónov testov v priebehu troch decembrových víkendov. Plošné testovanie predpokladá potom testovanie v najviac zasiahnutých regiónoch,”  informoval Matovič.

Návrat detí do škôl stále nie je jasný. ,,Akékoľvek uvoľňovanie opatrení príde až vtedy, keď budeme mať situáciu pod kontrolou to znamená 750 prípadov denný priemer,“ povedal premiér.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií