fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič ostro kritizoval šéfku ŠÚKL Zuzanu Baťovú: Keby neklamala, mohli sme sa už očkovať Sputnikom V

Máte tip? napíšte nám mailom

Minister financií Igor Matovič na svojej tlačovej konferencii o Sputniku V povedal, že keby riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. (ŠÚKL) Zuzana Baťová neklamala v analytickej správe o vakcíne, tak by sme s ňou od zajtra mohli očkovať.

Na začiatku informoval, že 14-ty test Sputnika V zo 14,  ktoré robilo Biomedicínske centrum SAV, dopadlo na jednotku.

Igor Matovič počas tlačovej konferencie viac krát kritizoval Baťovú za výroky o vakcíne Sputnik V. Tiež povedal, že keby nebolo týchto výrokov, zajtra by sa mohlo očkovať Sputnikom V na Slovensku. „ŠÚKL by si mali urobiť poriadok s pani Baťovou…. A prezidentka ju ide ešte brániť“, povedal Matovič. Taktiež ostro kritizoval aj manžela Zuzany Baťovej, pretože na Facebooku posielal Matoviča do väzenia.

Matovič reagoval na prezidentku

Matovič reagoval na prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá vo štvrtok informovala, že žiada zverejnenie časti zmluvy k Sputniku V. Podľa neho je to len právnická otázka. Tiež jej odkázal: „bol by som rád, keby si pani prezidentka prečítala ústavu a zaujímala sa o svoje kompetencie”.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií