fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Situácia je mimoriadne mimoriadne vážna…preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Slovensku za včera stúpol počet pozitívne testovaných osôb o ďalších 552, urobilo sa 6483 testov. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 je aktuálne 44. Premiér Igor Matovič sa na sociálnej sieti vyjadril k aktuálnej situácii.

,,Keď som sa včera pri 419 rozhodol osobne zatiahnuť ručnú brzdu, konšpirační blázni šaleli. Vraj straším ľudí s výmyslami. Dnes sme sa kvôli ich choromyselným blábolom o chrípôčke a nedostatku kyslíka v mozgu z rúška posunuli na ďalší rekord 552 a budú ďalšie.

Prepáčte, ale nebudem počúvať názory ľudí, pre ktorých zdravie a smrť iných ľudí okrem nich samých nie je hodnotou. Nech si vykrikujú koľko len chcú a hecujú sa navzájom, mne sú ukradnutí. Jediní na kom mi teraz záleží sú tí, ktorí sa voči dôsledkom chorého správania bláznov nevedia sami brániť a môžu naň doplatiť zdravím a životom.

Situácia je mimoriadne mimoriadne vážna a preto po 3 mesiacoch preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny – vyhrať ho s čo najmenším dopadom na zdravie a životy nevinných ľudí.

Povedzme si však pravdu – dopad akýchkoľvek ochranných opatrení bude vidieť až s odstupom viacerých týždňov a zmeniť smer tak strmej krivky bude vyžadovať veľmi veľa nášho spoločného úsilia.

Idem do boja s tým, že ma budú nenávidieť ďalšie davy bláznov. Avšak nechať svoju krajinu napospas osudu a nepostaviť sa bláznom zoči-voči, by bolo nehodné premiéra nášho krásneho Slovenska, napísal na sociálnej sieti.”

360 … 419 … 552Keď som sa včera pri 419 rozhodol osobne zatiahnuť ručnú brzdu, konšpirační blázni šaleli. Vraj…

Zveřejnil(a) Igor Matovic dne Sobota 26. září 2020

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií