Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú tie najroztomilejšie hračky na svete! IKEA vyrobí ďalších 6 presne podľa kresieb detí z celého sveta

Už piaty rok po sebe mohli deti z celého sveta zavítať do obchodných domov IKEA a nakresliť svoju vysnívanú hračku, ktorá by sa mohla stať skutočnou.

Tento rok bolo do populárnej súťaže Malý dizajnér zaradených 87-tisíc návrhov, z toho za Slovensko bolo prihlásených 234 kresieb. IKEA už pozná 6 víťazných návrhov, podľa ktorých bude na jeseň 2019 vyrobená unikátna kolekcia plyšových hračiek SAGOSKATT.

Dobročinnosť vďaka hračkám

Celý výťažok z predaja týchto hračiek venuje IKEA na dobročinné účely. Minulý rok získali na Slovensku vďaka tejto kolekcii tri organizácie 5 000 eur.

SAGOSKATT je limitovaná kolekcia plyšových hračiek navrhnutých deťmi, ktorá je súčasťou kampane Let’s Play for Change, zameranej na podporu práv detí pre ich lepší každodenný život.

Ikea spolupracuje s viacerými neziskovými organizáciami, ktoré pomáhajú deťom po celom svete. Vďaka Handicap International má bangladéšsky chlapec protézu. Zdroj: ikea.com, Handicap International/S. Ahmed

Ide o výnimočný projekt, v ktorom si deti pomáhajú navzájom. Celý výťažok z predaja týchto plyšových hračiek je totiž darovaný organizáciám a nadáciám, ktoré sa venujú pomoci tým najmenším.

Pozrite si kresby, ktoré vybrala slovenská porota a poslala ich do Švédska:

[envira-gallery id=“78394″]

Už poznáme víťazov

Porota švédskej IKEA vybrala 6 víťazov, ktorých návrhy sa premenia na skutočné plyšové hračky. Pre porotu je to vždy ťažké rozhodnutie, keďže každá kresba je niečím výnimočná: „Ako každý rok, aj tento bol náročný na výber. Prišlo množstvo úžasných, roztomilých a kreatívnych návrhov. Pri rozhodovaní zohľadňujeme jedinečnosť kresby, čo plyšová hračka deťom reprezentuje, aký má prínos a či je možné ju vyrobiť. V neposlednom rade je dôležité, aby jednotlivé návrhy spolu tvorili výnimočnú kolekciu,“ hovorí Bodil Fritjofsson, vývojárka výrobkov pre Detskú IKEA.

Na jeseň sa môžeme tešiť na tieto originálne plyšáky:

[envira-gallery id=“78405″]

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií