Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú tie najroztomilejšie hračky na svete! IKEA vyrobí ďalších 6 presne podľa kresieb detí z celého sveta

Už piaty rok po sebe mohli deti z celého sveta zavítať do obchodných domov IKEA a nakresliť svoju vysnívanú hračku, ktorá by sa mohla stať skutočnou.

Pokračovanie pod reklamou

Tento rok bolo do populárnej súťaže Malý dizajnér zaradených 87-tisíc návrhov, z toho za Slovensko bolo prihlásených 234 kresieb. IKEA už pozná 6 víťazných návrhov, podľa ktorých bude na jeseň 2019 vyrobená unikátna kolekcia plyšových hračiek SAGOSKATT.

Dobročinnosť vďaka hračkám

Celý výťažok z predaja týchto hračiek venuje IKEA na dobročinné účely. Minulý rok získali na Slovensku vďaka tejto kolekcii tri organizácie 5 000 eur.

SAGOSKATT je limitovaná kolekcia plyšových hračiek navrhnutých deťmi, ktorá je súčasťou kampane Let’s Play for Change, zameranej na podporu práv detí pre ich lepší každodenný život.

Pokračovanie pod reklamou
Prečítajte si tiež:
Spoločnosť mení postavičky z detských kresbičiek na roztomilé plyšáky. Myšlienka sa páči nielen deťom
Ikea spolupracuje s viacerými neziskovými organizáciami, ktoré pomáhajú deťom po celom svete. Vďaka Handicap International má bangladéšsky chlapec protézu. Zdroj: ikea.com, Handicap International/S. Ahmed

Ide o výnimočný projekt, v ktorom si deti pomáhajú navzájom. Celý výťažok z predaja týchto plyšových hračiek je totiž darovaný organizáciám a nadáciám, ktoré sa venujú pomoci tým najmenším.

Pozrite si kresby, ktoré vybrala slovenská porota a poslala ich do Švédska:

Už poznáme víťazov

Porota švédskej IKEA vybrala 6 víťazov, ktorých návrhy sa premenia na skutočné plyšové hračky. Pre porotu je to vždy ťažké rozhodnutie, keďže každá kresba je niečím výnimočná: „Ako každý rok, aj tento bol náročný na výber. Prišlo množstvo úžasných, roztomilých a kreatívnych návrhov. Pri rozhodovaní zohľadňujeme jedinečnosť kresby, čo plyšová hračka deťom reprezentuje, aký má prínos a či je možné ju vyrobiť. V neposlednom rade je dôležité, aby jednotlivé návrhy spolu tvorili výnimočnú kolekciu,” hovorí Bodil Fritjofsson, vývojárka výrobkov pre Detskú IKEA.

Prečítajte si tiež:
Myslíš si, že poznáš svet dobre? Tieto mapy ti ho ukážu inak a zaručene ťa prekvapia

Na jeseň sa môžeme tešiť na tieto originálne plyšáky:

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií