fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Indický premiér Módí sa stretol s Putinom a naliehal na zastavenie nepriateľských akcií na Ukrajine

Módí tiež podľa indického ministerstva zahraničných vecí zdôraznil potrebu dialógu ako cesty k mieru.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Indický premiér Naréndra Módí počas piatkového osobného stretnutia povedal ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi, že „súčasnosť nie je érou vojen“. Ako referuje spravodajský web CNN, tieto slová sa javia ako priame odmietnutie invázie na Ukrajinu.

„Viem, že dnešná éra nie je vojnová a veľakrát sme s vami telefonicky hovorili na tému, že demokracia, diplomacia a dialóg sú všetky tieto veci, ktoré sa dotýkajú sveta,“ povedal Módí Putinovi na samite Šanghajskej organizácie spolupráce v uzbeckom Samarkande.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Módí tiež podľa indického ministerstva zahraničných vecí zdôraznil potrebu dialógu ako cesty k mieru.

„V kontexte trvajúceho konfliktu na Ukrajine premiér zopakoval svoju výzvu na skoré zastavenie nepriateľských akcií a potrebu dialógu a diplomacie,“ uvádza sa vo vyhlásení indického ministerstva zahraničných vecí.

Kremeľ uviedol, že Putin povedal Módímu, že Rusko „urobí všetko“ pre ukončenie konfliktu na Ukrajine, a ruský prezident uviedol, že chápe „obavy indického lídra“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Indický premiér Módí sa stretol s Putinom a naliehal na zastavenie nepriateľských akcií na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Žena odišla so synom z Nemecka a pridala sa k Islamskému štátu, vo väzení si posedí aj za únos maloletého
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií