Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Instagram zaplatí mastnú pokutu, spoločnosť porušila európske pravidlá o ochrane osobných údajov

Írske regulačné orgány udelili Instagramu druhú najvyššiu pokutu podľa pravidiel EÚ, vyššiu dostal len Amazon.

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Írske regulačné orgány udelili Instagramu veľkú pokutu po tom, ako vyšetrovanie zistilo, že táto platforma narábala s osobnými údajmi tínedžerov v rozpore s prísnymi pravidlami Európskej únie o ochrane osobných údajov.

Írska komisia pre ochranu údajov v pondelok e-mailom oznámila, že minulý týždeň prijala konečné rozhodnutie udeliť spoločnosti pokutu vo výške 405 miliónov eur, hoci všetky podrobnosti budú zverejnené až na budúci týždeň.

Uvedený trest je druhým najvyšším udeleným finančným postihom podľa prísnych pravidiel EÚ na ochranu súkromia po tom, čo luxemburské regulačné orgány minulý rok udelili Amazonu pokutu vo výške 746 miliónov eur.

Viac k témam: Ochrana osobných údajov, Pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – Instagram zaplatí mastnú pokutu, spoločnosť porušila európske pravidlá o ochrane osobných údajov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií