fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bezpečnostná rada OSN bude hlasovať o „nelegálnych referendách“ na Ukrajine a vyhlási ich za neplatné

Rezolúcia predložená USA a Albánskom vyzve všetky krajiny, aby neuznali nijaké zmeny postavenia ukrajinskej Luhanskej, Doneckej, Chersonskej a Záporožskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov na piatkové popoludnie naplánovala hlasovanie o rezolúcii, ktorá odsúdi Rusko pre jeho „nelegálne takzvané referendá” v štyroch ukrajinských oblastiach a vyhlási, že nie sú platné.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rezolúcia predložená Spojenými štátmi americkými a Albánskom vyzve všetky krajiny, aby neuznali nijaké zmeny postavenia ukrajinskej Luhanskej, Doneckej, Chersonskej a Záporožskej oblasti.

Kremeľ na piatok ohlásil plány na anexiu Rusmi kontrolovaných štyroch ukrajinských oblastí. Predpokladá sa, že Rusko bude rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN vetovať.

Americká veľvyslankyňa pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová tento týždeň uviedla, že ak Rusko využije právo veta, USA a Albánsko predložia rezolúciu na hlasovanie vo Valnom zhromaždení OSN, v ktorom práva veta neplatia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, Referendum, rezolúcia, rusko-ukrajinský konflikt, Valné zhromaždenie OSN, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezpečnostná rada OSN bude hlasovať o „nelegálnych referendách“ na Ukrajine a vyhlási ich za neplatné © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií