fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin podľa vojnových analytikov vydáva protichodné rozkazy, zrejme prestal dôverovať Šojguovi a ministerstvu obrany

ISW už skôr informoval, že Putin opakovane obchádzal ruský reťazec velenia pri rozhodovaní o vedení vojny na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin spolupracuje priamo s ruskými veliteľmi na fronte a nedôveruje ministerstvu obrany Ruskej federácie. V najnovšej správe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin ako vrchný veliteľ vydáva protichodné rozkazy a ISW predpokladá, že komunikuje priamo s ruskými veliteľmi na miestach, kde sú potrebné posily. Obchádza tak štandardné vojenské postupy, do ktorých patrí i výcvik brancov pred ich odoslaním na front.

ISW už skôr informoval, že Putin opakovane obchádzal ruský reťazec velenia pri rozhodovaní o vedení vojny na Ukrajine, pravdepodobne preto, že stratil dôveru v ruské ministerstvo obrany a jeho šéfa Sergeja Šojgua.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin podľa vojnových analytikov vydáva protichodné rozkazy, zrejme prestal dôverovať Šojguovi a ministerstvu obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií