fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čierna Hora vyhostila šiestich ruských diplomatov, dôvodom majú byť porušenia Viedenských dohovorov

Čiernohorský rezort zahraničia zároveň odmietol poskytnúť bližšie podrobnosti. 

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Čierna Hora prikázala šiestim ruským diplomatom, aby opustili krajinu. Informovalo o tom vo štvrtok čiernohorské ministerstvo zahraničných vecí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V krátkom vyhlásení zverejnenom na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter rezort uviedol, že diplomatov požiadal o odchod pre „porušenia Viedenskej konvencie o diplomatických vzťahoch“. Bližšie podrobnosti však nezverejnil.

Čierna Hora bola v minulosti považovaná za spojenca Ruska, ale v roku 2017 napriek silnému odporu Moskvy vstúpila do Severoatlantickej aliancie (NATO).

Krajina sa tiež pripojila k západným sankciám proti Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu a Rusko ju zaradilo, ako väčšinu európskych krajín, na zoznam „nepriateľských štátov“.

Viac k témam: ruskí diplomati, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Čierna Hora vyhostila šiestich ruských diplomatov, dôvodom majú byť porušenia Viedenských dohovorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií