fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria

Opačný názor, teda že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, zastávajú traja z desiatich opýtaných.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Takmer šesť z desiatich opýtaných (57,3 %) si myslí, že menšinová vláda Eduarda Hegera nevydrží a budú predčasné voľby. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý vypracovali pre televíziu JOJ.

Opačný názor, teda že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, zastávajú traja z desiatich opýtaných (30,5 %). Prieskum agentúra uskutočnil na vzorke tisíc reprezentantov od 8. do 14 septembra.

Voliči Smeru a Hlasu nedôverujú

Najviac nedôverujú stabilite menšinovej vlády Eduarda Hegera voliči strán Hlas-SD (82,8 %), Smer-SD (77,8 %) a Republika (71 %). Menšina nevydrží častejšie podľa najmladších opýtaných do 33 rokov veku (59,3 %) a respondentov starších ako 50 rokov (viac ako 58 %).

Ide zväčša o ľudí so stredoškolským vzdelaním s maturitou (58,8 %) a obyvateľov Žilinského kraja (62,2 %), Prešovského (59,6 %), Košického (59,4 %) a Trenčianskeho kraja (58,6 %).

Opačný názor majú najmä voliči OĽaNO

K opačnému názoru, že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, sa prikláňajú najmä voliči hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (54 %), Kresťanskodemokratického hnutia (48,5 %), Progresívneho Slovenska (46,7 %), hnutia Sme rodina (43,5 %) a strany Sloboda a Solidarita (42,3 %).

Prečítajte si tiež:
Slovenskí vedci vydali publikáciu mapujúcu dôsledky a prežívanie pandémie na Slovensku

Sú to najmä respondenti vo veku 34 až 49 rokov s vysokoškolským vzdelaním a obyvatelia Bratislavského, Trnavského, Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.

Viac k témam: Koaličná kríza, Menšinová vláda Eduarda Hegera, pád vlády, Predčasné voľby, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií