fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj vyzval Rusov, aby zastavili svojho prezidenta. Putin chce viac vojnu ako váš život, vyhlásil (video)

Vyjadril sa tak po tom, ako hovorca Kremľa vo štvrtok povedal, že štyri ukrajinské regióny sa stanú súčasťou Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval ruských občanov, aby zastavili svojho prezidenta Vladimira Putina.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Budete musieť v Rusku zastaviť toho, kto chce viac vojnu ako život, váš život,” povedal ukrajinský prezident. Vyjadril sa tak po tom, ako hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo štvrtok vyhlásil, že štyri ukrajinské regióny, a to Luhanská, Donecká, Chersonská a Záporožská oblasť, sa stanú súčasťou Ruska na ceremónii, ktorej sa zúčastní prezident Putin a prednesie na nej prejav. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Peskov uviedol, že promoskovskí predstavitelia týchto regiónov podpíšu v Kremli dohody o pripojení sa k Rusku. Anexia prichádza len dni po tom, ako predstavitelia Rusmi okupovaných území vyhlásili, že obyvatelia sa vyslovili za pripojenie k Rusku v referendách organizovaných Kremľom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj vyzval Rusov, aby zastavili svojho prezidenta. Putin chce viac vojnu ako váš život, vyhlásil (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinská armáda pokračuje v útokoch na ruské sily v Chersonskej oblasti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií