Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jankovská sa zo súdu ospravedlnila. Jej advokát opakovane odmietol obžalobu a namieta právnu kvalifikáciu skutku

Monika Jankovská ani jej svat Peter Vasko na hlavné pojednávanie neprišli, dali však súhlas na konanie v ich prítomnosti.

7.9.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd v Trnavev stredu otvoril hlavné pojednávanie v prípade bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou, jej svata Petra Vaska a bývalého šéfa Národnej protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera, ktorí čelia obvineniu z vydierania, marenia spravodlivosti a zneužitia marenia spravodlivosti.

Odsúdenie za úplatok

Pojednávanie sa koná napriek neprítomnosti Jankovskej a jej svata. Obaja sa ospravedlnili, dali však súhlas na konanie v ich neprítomnosti.

Monika Jankovská podľa obžaloby Úradu špeciálnej prokuratúry zorganizovala zmenu výpovede Michala Vidu, ktorý pôvodne hovoril o úplatku pre ňu, za ktorý mala odsúdiť podnikateľov Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka, čím sa mala dopustiť zločinu vydierania.

Porušenie práv Jankovskej

Obhajca Jankovskej Peter Erdős v hodinu trvajúcom vyjadrení odmietol obžalobu. Podľa jeho názoru bolo porušené právo jeho klientky na obhajobu, pretože nemala možnosť preštudovať si vyšetrovací spis.

Spochybnil aj právnu kvalifikáciu skutku, z ktorého je jeho klientka obvinená. Z vyšetrovania podľa neho nevyplýva, že by sa dopustila násilia alebo hrozby násilia. Obžalobu odmietli aj obhajcovia ďalších dvoch obvinených.

Viac k témam: Súdy, úplatkárstvo, Vydieranie
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská sa zo súdu ospravedlnila. Jej advokát opakovane odmietol obžalobu a namieta právnu kvalifikáciu skutku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií