fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Juraj Krúpa opúšťa poslanecký klub OĽaNO, na sociálnej sieti Facebook uviedol dôvod

Juraj Krúpa vysvetlil, prečo sa rozhodol opustiť poslanecký klub OĽaNO.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Juraj Krúpa sa rozhodol opustiť poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Oznámil to na sociálnej sieti Facebook. Verí, že pre väčšinu jeho priaznivcov to bude síce letné prekvapenie, ale nie šok.

Krúpa podľa vlastných slov zistil, že OĽaNO v roku 2022 už nie tým hnutím ako v roku 2020. „Za niečo viac ako dva roky pri kormidle vládnej moci urobilo toľko hodnotových obratov, že sa v spätnom zrkadle spreneverilo tým zásadám, z ktorých vzišlo a prečo mu tak veľa ľudí dalo dôveru vo voľbách,” uviedol.

Hnutie, ktoré sa prezentovalo tolerantne k rôznym názorovým prúdom, podľa neho „zultrakonzervatívnelo”. „Čím viac sa jeho hlavný ťah vyprázdňoval od protikorupčnej agendy, tým viac sa začal stupňovať boj proti tzv. ‚liberálnemu peklu’. V poslaneckom klube sa prekvapujúco začali tolerovať prvky orbánovského nacionalizmu a koketovať so spoluprácou s extrémistami,” skonštatoval.

Vyvrcholením tohto príklonu k ultrakonzervativizmu v klube OĽaNO sa podľa Krúpu stala prípustnosť možnosti vytvorenia menšinovej vlády za ad hoc podpory „rôznych kriminálnikov, extrémistov a fašistov počas koaličnej krízy”. „Uvažovať o pokračovaní vo vláde aj za takýchto neprijateľných podmienok sa stalo pre moje poslanecké svedomie červenou čiarou. Nedokážem ju preklenúť,” dodal.

Prečítajte si tiež:
Hlas navrhuje zriadiť centrálny register výziev a dotácií, podľa Rašiho to bude obrovská pomoc najmä pre organizácie (video)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Juraj Krúpa opúšťa poslanecký klub OĽaNO, na sociálnej sieti Facebook uviedol dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií