Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kadyrov chce vymazať ukrajinské mestá z mapy, má ísť o odplatu za bombardovanie ruského územia

Čečenský vodca v utorok konštatoval, že ruská reakcia na údajné ukrajinské útoky bola príliš mierna.

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Kremľom podporovaný čečenský líder Ramzan Kadyrov vyzval na zničenie celých miest na Ukrajine, čo má byť podľa neho odplata za údajné ukrajinské bombardovanie ruského územia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Úrady v ruskej Kurskej a Belgorodskej oblasti, ktoré hraničia s Ukrajinou, opakovane tvrdia, že u nich ukrajinské bombardovanie poškodilo infraštruktúru a obytné budovy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ramzan Kadyrov, ktorý vyslal čečenské jednotky do vojny na Ukrajine, v utorok konštatoval, že ruská reakcia na údajné ukrajinské útoky bola príliš mierna. „Naša odpoveď bola príliš slabá. Ak do našej oblasti priletí bomba, musia byť zo zemského povrchu vymazané celé mestá, aby im už nikdy nenapadlo strieľať naším smerom,“ napísal Kadyrov na komunikačnej platforme.

Kadyrov opakovane zdieľa agresívne vyjadrenia vyzývajúce Kremeľ, aby zintenzívnil vojnu na Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Kadyrov chce vymazať ukrajinské mestá z mapy, má ísť o odplatu za bombardovanie ruského územia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií