fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaliňák bol prepustený z väzby, trestné stíhanie však súd považuje za odôvodnené vo všetkých bodoch

Exminister Robert Kaliňák je obvinený v kauze Súmrak.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka obvineného v kauze Súmrak prepustil Najvyšší súd SR (NS SR) z väzby.

Ako informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová, senát v zložení z predsedu senátu Petra Hatalu a členov Juraja Klimenta a Petra Štifta v piatok rozhodol jednomyseľne tak, že napadnuté uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 23. apríla, ktorým vzal obvineného do väzby, zrušil.

„Trestné stíhanie obvineného považuje senát NS SR vo všetkých bodoch, ktoré sa mu kladú za vinu za dôvodné, avšak sťažnostný súd, na rozdiel od sudcu pre prípravné konanie, žiadne dôvody kolúznej väzby u obvineného nezistil,” povedala hovorkyňa.

Doplnila, že rozhodnutiu o väzbe predchádzalo oznámenie zaujatosti zo strany všetkých členov senátu, o ktorých iný senát NS SR rozhodol 1. mája tak, že nie sú zaujatí. „Následne senát rozhodol o námietke zaujatosti podanej obvineným R. K. voči sudcovi Klimentovi tak, že nie je zaujatý,” dodala Važanová.

Exministra zadržali v stredu 20.apríla pri akcii Súmrak. Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež ohrozenia daňového tajomstva

Prečítajte si tiež:
Útočník na Michalskej ulici napadol muža, o niekoľko hodín skončil zamrežami

Viac k témam: kauza Súmrak, Kolúzna väzba, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Súdy, Väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaliňák bol prepustený z väzby, trestné stíhanie však súd považuje za odôvodnené vo všetkých bodoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií