fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nezamestnanosť na Slovensku klesla, minister Krajniak sa chce sústrediť na tri kraje (video)

Za posledný rok podľa ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka klesol počet nezamestnaných takmer o 38,7-tisíca.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.8.2022 (Webnoviny.sk) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v júli medzimesačne klesla o 0,05 percentuálneho bodu na 6,23 percenta. Na štvrtkovej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Za posledný rok sa podľa neho znížil počet nezamestnaných na Slovensku takmer o 38,7-tisíca. Rezort práce a sociálnych vecí sa chce podľa Krajniaka pri znižovaní nezamestnanosti sústrediť na tri kraje, a to Banskobystrický, Prešovský a Košický.

Prichádzali absolventi škôl

Nezamestnanosť sa podľa Krajniaka v minulom mesiaci znížila aj napriek tomu, že do evidencie úradov práce počas leta prichádzali absolventi škôl. Upozornil tiež na pokles miery nezamestnanosti napriek energetickej kríze a vysokej inflácii.

Priestor na zníženie miery nezamestnanosti vidí najmä na strednom a východnom Slovensku. Ku koncu júla bolo pritom v evidencii nezamestnaných 168,7 tisíca osôb.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Menej dlhodobo nezamestnaných

V štyroch okresoch pritom miera nezamestnanosti bola v júli pod úrovňou troch percent a v sedemnástich okresoch do štyroch percent.

„Toto sú tie regióny, v ktorých považujeme nezamestnanosť za stabilizovanú alebo blízko prirodzenej miery nezamestnanosti, tam neočakávame, že by to nemalo výrazne klesať,” povedal.

Prečítajte si tiež:
Vláda podľa KDH nebojuje proti inflácii, iba sa márne snaží zmierniť jej dôsledky

V okresoch s nízkou mierou nezamestnanosti je podľa ministra vysoká pravdepodobnosť, že si v nich nezamestnaný človek nájde adekvátnu prácu. Ako dodal, väčší dôraz chce ústredie práce klásť na dlhodobo nezamestnaných. Ich počet pritom tiež postupne klesá.

Viac k témam: Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezamestnanosť na Slovensku klesla, minister Krajniak sa chce sústrediť na tri kraje (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií