Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kampaň Do práce na bicykli oslovila aj zamestnancov Bratislavského samosprávneho kraja, obsadili prvé miesto so stovkami tisíc kilometrov

Každoročnú národnú kampaň Do práce na bicykli zorganizovalo aj tento rok Ministerstvo dopravy SR v spolupráci s Občianskou cykloiniciatívou z Banskej Bystrice.

15.7.2023 (SITA.sk) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) obsadil medzi vyššími územnými celkami (VÚC) v kampani Do práce na bicykli prvé miesto, pred Žilinským a Trenčianskym krajom. Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, najlepšou zúčastnenou samosprávou na území BSK bolo mesto Senec, na druhom mieste skončila Bratislava a tretie boli Malacky.

Za Úrad BSK sa kampane zúčastnilo šesť tímov, v ktorých bolo 20 zamestnancov.

„Spolu najazdili na bicykli 1642 kilometrov, chôdzou prešli 135 kilometrov a verejnou dopravou do zamestnania precestovali 1887 kilometrov,“ priblížila Forman. Celkovo sa v Bratislavskom kraji zúčastnilo kampane 3297 súťažiacich z 952 tímov. Na bicykli najazdili 432 661 kilometrov, pešo prešli 22851 kilometrov a verejnou dopravou precestovali 258 740 kilometrov.

Každoročnú národnú kampaň Do práce na bicykli zorganizovalo aj tento rok Ministerstvo dopravy SR v spolupráci s Občianskou cykloiniciatívou z Banskej Bystrice.

Viac k témam: Do práce na bicykli
Zdroj: SITA.sk – Kampaň Do práce na bicykli oslovila aj zamestnancov Bratislavského samosprávneho kraja, obsadili prvé miesto so stovkami tisíc kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií