Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klasický telefón vs. Smartfón: Strácajú smartfóny svoju hodnotu?

„Príliš veľa ľudí v tejto dobe pochováva svoju tvár v inteligentných telefónoch…“

Ľudstvo je v 21. storočí unavené z technológií, ktoré má na výber. Neustále sa vyvíjajú nové a nové programy, novšie smartfóny, počítače, televízory… Ľudia sú techniky presýtení. Veľmi dobre totiž vedia, že model mobilu, ktorý si kúpia teraz, nebude o 3 roky in. Veda a technika neustále kráčajú vpred, z čoho sa niektorí tešia, iní preto vešajú hlavu. No aj napriek tomu, že ľudia kráčajú s dobou a neustále nakupujú nové a novšie modely smartfónov, nájdu sa aj takí, ktorým tieto moderné „vymoženosti“ nechýbajú a sú spokojní s tým, čo majú a sú na to patrične hrdí.

Patrí medzi nich aj zahraničná speváčka Joanne Massey (umelecké meno Lola Lamour), ktorá má dom zariadený v štýle 50-tych rokov minulého storočia a svoje klasické, vintage bakelitové telefóny si nevie vynachváliť.  43-ročná žena má po svojom dome rozmiestnených až 5 klasických modelov bakelitových telefónov, ktoré nadovšetko miluje a chráni si ich. Používatelia smartfónov si síce uvedomujú, že do svojich mobilov sú nútení investovať niekoľko stoviek, no hodnota takéhoto klasického telefónu má niekoľkonásobne vyššiu hodnotu.

Lamour

„Je oveľa príjemnejšie mať cenný starý bakelitový telefón zapojený stále doma. Nie sú to len praktické investície, ale aj krásne kusy nábytku – a skvelé je tiež to, s akou nostalgiou pri nich spomínam na minulosť,“ hovorí Joanne.

Svoje telefóny kúpila pred desiatimi rokmi za menej ako 100 libier na veľtrhu starožitníctva, no dnes má každý kus hodnotu približne 200-300 libier, jeden dokonca až 2 000 libier.

Napriek tomu, že mobily dnešnej doby sú moderné, všade dostupné, jednoduché na používanie a cenovo prístupné, nemajú pre ľudí takmer žiadnu hodnotu. Sú všednou vecou tejto doby. Z tých starších kusov však dýcha história a sú fascinujúcejšie… Áno, je pravda, že dotykový mobil nabijete, hodíte do školskej tašky, kabelky či ruksaku a môžete si ho vziať naozaj kamkoľvek sa vám zachce, no v starožitných telefónoch sa skrýva kus neuveriteľne krásnej práce, jedinečnosti, originality a navyše dýchajú nostalgiou, čo sa o dnešných mobiloch vôbec nedá povedať..

Zdroj: dailymail.co.uk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií