fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolíková tlačí na prijatie súdnej mapy, aby dokázala naplniť požiadavky z Plánu obnovy

Súdna mapa sleduje to, aby umožnila zväčšenie súdnych obvodov a špecializáciu sudcov.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) verí, že súdna mapa bude prijatá včas, aby sa naplnili požiadavky z Plánu obnovy a odolnosti. Cieľom je naďalej zväčšiť súdne obvody a špecializáciu sudcov.

Uviedla to počas stretnutia so zástupcami Monitorovacej skupiny europarlamentu pre demokraciu, právny štát a základné slobody.  Na diskusii sa zúčastnil aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a šéf Investigatívneho centra Jána Kuciaka Lukáš Diko.

Informoval o tom Peter Bubla z Tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti SR v tlačovej správe. Ministerka zodpovedala otázky europoslancov týkajúce sa vraždy Jána Kuciaka, pokrokov v reforme súdnictva či voľby verejného ochrancu práv. Europoslancov zaujímali aj informácie o obvinenom Robertovi Fico a Robertovi Kaliňáka.

Viac k témam: Plán obnovy, Reforma súdnictva, Súdna mapa, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková tlačí na prijatie súdnej mapy, aby dokázala naplniť požiadavky z Plánu obnovy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií