fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolíková vyzdvihla fungovanie Najvyššieho správneho súdu, podľa ministerky sa darí budovať právny štát

Súd má aj zodpovednosť pri preskúmavaní návrhov súvisiacimi s právnickými profesiami.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.8.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR zohráva podľa ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej (klub SaS) kľúčovú rolu pri budovaní právneho štátu na Slovensku. Uviedla to pri príležitosti pondelňajšieho prvého výročia fungovania najvyššieho správneho súdu.

Svojvoľné fungovanie štátu

“Osobitne sa venuje sporom, ktoré má občan so štátom, to znamená, že je – dá sa povedať – základným nárazníkom tomu, aby štát fungoval svojvoľne,” uviedla ministerka.

Podľa Kolíkovej má najvyšší správny súd tiež veľmi kľúčovú zodpovednosť pri preskúmavaní návrhov, ktoré súvisia s právnickými profesiami, tzv. disciplinárkami voči nim, či už sú to sudcovia, alebo prokurátori, notári, exekútori, v určitom rozsahu má takúto kompetenciu aj voči advokátom.

„Tu zohráva kľúčovú rolu pri navracaní dôvery v tieto právnické profesie, pretože je veľmi dôležité, ak sa niekto z členov týchto právnických profesií spreneverí svojmu poslaniu, že je včas vyvodená zodpovednosť, a to vždy napomáha tomu, aby dôvera v tieto právnické profesie bola silná,” dodala Kolíková.

Kolíková sa poďakovala kolegom

Ministerka Kolíková poďakovala predsedovi Súdnej rady a rovnako je členom za ich prácu pri budovaní Najvyššieho správneho súdu SR.

Prečítajte si tiež:
Legenda zo špajze: Zlatý klas oslavuje 75 rokov

„Rovnako predsedovi Najvyššieho správneho súdu SR a samozrejme, sudcom, sudkyniam, zamestnancom za všetku ich prácu, pretože je zrejmé, že pri začatí fungovania takejto inštitúcie je kľúčové, ako sa zhostia svojej roly, svojich funkcií práve títo predstavitelia,” dodala ministerka spravodlivosti.

Viac k témam: Justícia, Právny štát
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková vyzdvihla fungovanie Najvyššieho správneho súdu, podľa ministerky sa darí budovať právny štát © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií