fbpx
10 desivých znakov toho, že koniec sveta je možno bližšie ako si myslíme. Vieme aj presný dátum

10 desivých znakov toho, že koniec sveta je možno bližšie ako si myslíme. Vieme aj presný dátum

O konci sveta existuje veľa konšpiračných teórií či presných dátumov, kedy by mal nastať.

V tomto článku vám ukážeme 10 desivých znakov toho, že koniec sveta je možno bližšie ako si myslíme. Budete prekvapení.

 #1

Kresťania veria, že masové náboženské prenasledovanie bude znamením konca sveta. Podľa štúdie Yale bolo 50 miliónov ľudí z Blízkeho východu a Ázie presídlených z veľkej časti kvôli náboženskému prenasledovaniu vo svojich domovských krajinách. Aj štúdia Pew Research Center ukázala, že kresťania boli v roku 2015 obťažovaní vládami a sociálnymi skupinami vo viac ako 128 krajinách viac než akákoľvek iná náboženská skupina.

Zdroj: list25.com

#2

Polárne oblasti Arktídy a Antarktídy sú prvoradé pre zdravú svetovú klímu, ale ľad sa topí dramaticky rýchlo a prekvapujúco, čo by mohlo spôsobiť katastrofu, ak dosiahne príliš nízke úrovne. Vedci používajú satelity na monitorovanie ľadu už 20 rokov a od roku 1990 zaznamenali päťnásobnú mieru straty ľadu. Od roku 1960 sa tiež zmenšila hrúbka ľadového poľa o 40 %. Vedci predpovedajú, že Arktída by mohla byť bez ľadu do roku 2040.

Zdroj: list25.com

#3

Spojené štáty, Rusko a Čína sú v posledných rokoch čoraz častejšie v rozpore a konflikty v Sýrii a na Ukrajine testovali ruské a americké hranice. Medzitým Čína pokračuje v budovaní umelo vytvorených ostrovov ako vojenských základní v napadnutých vodách a tlačí svoju váhu v juhovýchodnej Ázii. Rastúce napätie a zle vypočítaný politický krok by mohli vyvolať svetovú vojnu III, čo znamená jadrový holokaust a milióny mŕtvych.

Zdroj: list25.com

#4

Internet poskytuje svetu mnoho výhod vrátane lepších komunikačných nástrojov. Bohužiaľ, vytvoril sa aj masový dohľad na celom svete. S odhaleniami z Wikileaks a Edwardom Snowdenom o vládnom dohľade na nedávny škandál týkajúci sa dát Facebooku je jasné, že súkromie už neexistuje. Bez ďalších zákonov na ochranu súkromných občanov by utláčateľná vláda mohla ľahko destabilizovať spoločnosť a oslabiť liberálnu demokraciu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Pozrite sa, ako sa dajú jazvy premeniť na neuveriteľné umenie. Wau!
Zdroj: list25.com

#5

Profesorka z jednej univerzity hovorí o tom, že zmeny teplôt na Slnku by mohli v rokoch 2020 až 2050 zasiahnuť Zem, ktorá sa opäť podľa jej slov ocitne v novej dobe ľadovej.

Zdroj: list25.com

#6

Koniec sveta má názov 2000 SG344 a ide o asteroid. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."