fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 desivých znakov toho, že koniec sveta je možno bližšie ako si myslíme. Vieme aj presný dátum

O konci sveta existuje veľa konšpiračných teórií či presných dátumov, kedy by mal nastať.

V tomto článku vám ukážeme 10 desivých znakov toho, že koniec sveta je možno bližšie ako si myslíme. Budete prekvapení.

 #1

Kresťania veria, že masové náboženské prenasledovanie bude znamením konca sveta. Podľa štúdie Yale bolo 50 miliónov ľudí z Blízkeho východu a Ázie presídlených z veľkej časti kvôli náboženskému prenasledovaniu vo svojich domovských krajinách. Aj štúdia Pew Research Center ukázala, že kresťania boli v roku 2015 obťažovaní vládami a sociálnymi skupinami vo viac ako 128 krajinách viac než akákoľvek iná náboženská skupina.

Zdroj: list25.com

#2

Polárne oblasti Arktídy a Antarktídy sú prvoradé pre zdravú svetovú klímu, ale ľad sa topí dramaticky rýchlo a prekvapujúco, čo by mohlo spôsobiť katastrofu, ak dosiahne príliš nízke úrovne. Vedci používajú satelity na monitorovanie ľadu už 20 rokov a od roku 1990 zaznamenali päťnásobnú mieru straty ľadu. Od roku 1960 sa tiež zmenšila hrúbka ľadového poľa o 40 %. Vedci predpovedajú, že Arktída by mohla byť bez ľadu do roku 2040.

Zdroj: list25.com

#3

Spojené štáty, Rusko a Čína sú v posledných rokoch čoraz častejšie v rozpore a konflikty v Sýrii a na Ukrajine testovali ruské a americké hranice. Medzitým Čína pokračuje v budovaní umelo vytvorených ostrovov ako vojenských základní v napadnutých vodách a tlačí svoju váhu v juhovýchodnej Ázii. Rastúce napätie a zle vypočítaný politický krok by mohli vyvolať svetovú vojnu III, čo znamená jadrový holokaust a milióny mŕtvych.

Zdroj: list25.com

#4

Internet poskytuje svetu mnoho výhod vrátane lepších komunikačných nástrojov. Bohužiaľ, vytvoril sa aj masový dohľad na celom svete. S odhaleniami z Wikileaks a Edwardom Snowdenom o vládnom dohľade na nedávny škandál týkajúci sa dát Facebooku je jasné, že súkromie už neexistuje. Bez ďalších zákonov na ochranu súkromných občanov by utláčateľná vláda mohla ľahko destabilizovať spoločnosť a oslabiť liberálnu demokraciu.

Zdroj: list25.com

#5

Profesorka z jednej univerzity hovorí o tom, že zmeny teplôt na Slnku by mohli v rokoch 2020 až 2050 zasiahnuť Zem, ktorá sa opäť podľa jej slov ocitne v novej dobe ľadovej.

Zdroj: list25.com

#6

Koniec sveta má názov 2000 SG344 a ide o asteroid. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"