fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 desivých znakov toho, že koniec sveta je možno bližšie ako si myslíme. Vieme aj presný dátum

Máte tip? napíšte nám mailom

O konci sveta existuje veľa konšpiračných teórií či presných dátumov, kedy by mal nastať.

V tomto článku vám ukážeme 10 desivých znakov toho, že koniec sveta je možno bližšie ako si myslíme. Budete prekvapení.

 #1

Kresťania veria, že masové náboženské prenasledovanie bude znamením konca sveta. Podľa štúdie Yale bolo 50 miliónov ľudí z Blízkeho východu a Ázie presídlených z veľkej časti kvôli náboženskému prenasledovaniu vo svojich domovských krajinách. Aj štúdia Pew Research Center ukázala, že kresťania boli v roku 2015 obťažovaní vládami a sociálnymi skupinami vo viac ako 128 krajinách viac než akákoľvek iná náboženská skupina.

Zdroj: list25.com

#2

Polárne oblasti Arktídy a Antarktídy sú prvoradé pre zdravú svetovú klímu, ale ľad sa topí dramaticky rýchlo a prekvapujúco, čo by mohlo spôsobiť katastrofu, ak dosiahne príliš nízke úrovne. Vedci používajú satelity na monitorovanie ľadu už 20 rokov a od roku 1990 zaznamenali päťnásobnú mieru straty ľadu. Od roku 1960 sa tiež zmenšila hrúbka ľadového poľa o 40 %. Vedci predpovedajú, že Arktída by mohla byť bez ľadu do roku 2040.

Zdroj: list25.com

#3

Spojené štáty, Rusko a Čína sú v posledných rokoch čoraz častejšie v rozpore a konflikty v Sýrii a na Ukrajine testovali ruské a americké hranice. Medzitým Čína pokračuje v budovaní umelo vytvorených ostrovov ako vojenských základní v napadnutých vodách a tlačí svoju váhu v juhovýchodnej Ázii. Rastúce napätie a zle vypočítaný politický krok by mohli vyvolať svetovú vojnu III, čo znamená jadrový holokaust a milióny mŕtvych.

Prečítajte si tiež:
Páčia sa vám blondínky? Možno práve preto sú pre vás zaujímavé
Zdroj: list25.com

#4

Internet poskytuje svetu mnoho výhod vrátane lepších komunikačných nástrojov. Bohužiaľ, vytvoril sa aj masový dohľad na celom svete. S odhaleniami z Wikileaks a Edwardom Snowdenom o vládnom dohľade na nedávny škandál týkajúci sa dát Facebooku je jasné, že súkromie už neexistuje. Bez ďalších zákonov na ochranu súkromných občanov by utláčateľná vláda mohla ľahko destabilizovať spoločnosť a oslabiť liberálnu demokraciu.

Zdroj: list25.com

#5

Profesorka z jednej univerzity hovorí o tom, že zmeny teplôt na Slnku by mohli v rokoch 2020 až 2050 zasiahnuť Zem, ktorá sa opäť podľa jej slov ocitne v novej dobe ľadovej.

Zdroj: list25.com

#6

Koniec sveta má názov 2000 SG344 a ide o asteroid. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.Astronómovia a vedci na celom svete prišli s tým, že existuje možnosť, že sa Zem a tento asteroid môžu zraziť 21. septembra 2030. NASA plánuje vyslať posádku na asteroid, aby na ňom pristála okolo roku 2030 ako odrazový mostík na dosiahnutie Marsu.

Zdroj: list25.com

#7

Nie je to tajomstvo, že umelecká inteligencia postupuje rýchlo. S lepšou automatizáciou odborníci predpovedajú, že jedna tretina pracovníkov v USA bude do roku 2030 bez práce. 800 miliónov pracovníkov bude globálne vysídlených. Fyzické pracovné miesta sú najpravdepodobnejšie nahradené automatizáciou vrátane obsluhy strojov a prípravy rýchleho občerstvenia. Pri širokej nezamestnanosti sa rozdelenie medzi bohatými a chudobnými iba zvýši, čo povedie k dramatickým spoločenským nepokojom a chudobe.

Prečítajte si tiež:
ÚSPECH SLOVENSKÝCH ŠTUDENTOV: Vyvinuli aplikáciu MELBERRY, ktorá pomôže s parkovaním!
Zdroj: list25.com

#8

Pred 150 rokmi zasiahla Zem obrovská solárna žiara. Vtedy s malou elektronickou technológiou bola škoda nevýznamná. Vedci sa však domnievajú, že by sa to mohlo stať znovu, no tentokrát môžu byť následky pre spoločnosť katastrofické, pretože svetlo vyradí zemskú elektrickú sieť. S našou spoločnosťou závislou od počítačov je pomerne ľahké si predstaviť chaos, ktorý by nasledoval.

Zdroj: list25.com

#9

Keďže sa internet stal súčasťou nášho každodenného života, kybernetické útoky sú častejšie než kedykoľvek predtým. Od krádeže kreditných kariet k osobným informáciám sa hackeri dostávajú čoraz ľahšie. V roku 2017 napadol počítačový útok viac ako 150 krajín, ktorý ochromil najväčšie svetové inštitúcie.

Zdroj: list25.com

#10

Svetové podnebie sa drasticky mení, čo spôsobuje neočakávaný hlad, suchá a záplavy na neočakávaných miestach. Pri takýchto drastických zmenách v životnom prostredí by všetky druhy rastlín a zvierat mohli vyhynúť, čo by spôsobilo kolaps ekosystému.

Zdroj: list25.com

Zdroj: https://list25.com/25-frightening-signs-the-end-of-the-world-is-near/

Foto: https://list25.com/25-frightening-signs-the-end-of-the-world-is-near/

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií