Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kosovo podozrieva Srbsko zo snahy destabilizovať krajinu, rovnako aj zo sabotáže rokovaní

Kosovských Srbov rozčúlilo rozhodnutie kosovskej vlády postupne zakazovať používanie poznávacích značiek vydaných v Srbsku.

7.11.2022 (Webnoviny.sk) – Kosovo v pondelok obvinilo susedné Srbsko, že sa pokúša destabilizovať krajinu. Kosovský premiér Albin Kurti tvrdí, že srbský prezident Aleksandar Vučić sa v úzkej koordinácii s Ruskom a Čínou pokúša „sabotovaťEurópskou úniou sprostredkované rokovania.

Na základe rozhodnutia politických lídrov podalo rezignácie desať srbských poslancov, desať prokurátorov a 576 policajtov v Kosovskomitrovickom obvode na severe krajiny.

Kosovských Srbov, ktorých väčšina neuznáva vyhlásenie nezávislosti Kosova z roku 2008, rozčúlilo rozhodnutie kosovskej vlády postupne zakazovať používanie poznávacích značiek vydaných v Srbsku. Členovia srbskej menšiny tak v sobotu na protest proti nariadeniu odišli z postov v štátnej správe.

Podľa Kurtiho by malo počas prvých troch týždňov novembra dostať upozornenie asi 6 300 etnických Srbov, ktorí vlastnia autá s nezákonnými poznávacími značkami. Počas nasledujúcich dvoch mesiacov dostanú pokuty a počas ďalších troch mesiacov do 21. apríla budú môcť jazdiť len s dočasnými miestnymi značkami.

Viac k témam: Destabilizácia, Rokovania
Zdroj: Webnoviny.sk – Kosovo podozrieva Srbsko zo snahy destabilizovať krajinu, rovnako aj zo sabotáže rokovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií