Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

S Michailom Gorbačovom sa rozlúčili tisíce ľudí, Putin na pohrebe nebol, ale prišiel Orbán

Gorbačov začal rozsiahle reformy, ktoré pomohli ukončiť studenú vojnu a urýchlili rozpad Sovietskeho zväzu.

3.9.2022 (Webnoviny.sk) – V Moskve v sobotu pochovali bývalého sovietskeho lídra Michaila Gorbačova po tom, ako sa na rozlúčke s ním zúčastnili tisíce ľudí, ale neprišiel na ňu ruský prezident Vladimir Putin.

Gorbačova, ktorý zomrel v utorok vo veku 91 rokov, pochovali na moskovskom Novodievčom cintoríne vedľa jeho manželky Raisy.

Prišli veľvyslanci krajín

Na pohreb prišiel maďarský premiér Viktor Orbán, veľvyslanci USA, Veľkej Británie, Nemecka a veľvyslanci ďalších krajín.

Ruský prezident vo štvrtok súkromne položil kvety k rakve Gorbačova v nemocnici, v ktorej zomrel. Kremeľ uviedol, že na pohrebe sa prezident nemôže zúčastniť pre svoj rušný program.

Vo svete si ho vážili

Gorbačov začal rozsiahle reformy, ktoré pomohli ukončiť studenú vojnu a urýchlili rozpad Sovietskeho zväzu.

Gorbačova si vážia po celom svete za odstránenie železnej opony, ale v Rusku ho mnohí kritizovali pre kolaps Sovietskeho zväzu a následné ekonomické ťažkosti, ktoré spôsobili chudobu miliónov ľudí.

Viac k témam: Pohreb, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – S Michailom Gorbačovom sa rozlúčili tisíce ľudí, Putin na pohrebe nebol, ale prišiel Orbán © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií