fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kostole pred rokmi objavili kostru, ktorá pripomína mimozemšťana. Po rokoch výskumoch vedci odhalili pravdu

Máte tip? napíšte nám mailom

Našli sa v kostole pozostatky mimozemšťana alebo ide o niečo iné?

Pred pätnástimi rokmi, v roku 2003, sa v kostole, ktorých chátra v Čile našlo kožené puzdro, v ktorom sa ukrýval šokujúci nález. Vo vnútri totiž bola približne 15 cm dlhá kostrička, ktorá mala špicatú hlavu a iba päť párov rebier. Objav, o ktorom sa špekulovalo, že sa jedná o pozostatky mimozemšťana, nazvali Ata a začali ho skúmať.

Aj samotný vedci na základe nezvyčajných kostí a vzhľadu predpokladali, žeby sa mohlo jednať o mimozemšťana, no výskumy dokázali niečo iné. Po piatich rokoch dôkladných analýz sa zistilo, že DNA je totožné s DNA človeka. Vedci z Kalifornskej a Standfordskej univerzity teda zistili, že ide o ľudské pozostatky malého bábätka – dievčatka, ktoré trpelo trpasličím syndrómom a zároveň malo aj niekoľko ďalších mutácií kostí.

Dospeli tak k záveru, že sa pravdepodobne jedná o kostru predčasne narodeného dieťaťa, alebo dieťaťa, ktoré umrelo tesne po pôrode pred asi 40 rokmi. Napriek mnohým skúmaniam a testom však stále nevedno, prečo má kostrička špicatý tvar lebky. Nevylučuje sa však možnosť, že to spôsobila takzvaná oxycefália, čo je porucha, ktorá spôsobuje predčasné uzavretie lebečných ševov, ktoré rozdeľujú jednotlivé lebečné kosti.

Prečítajte si tiež:
Psychopati používajú určité slová až 2-krát častejšie než normálni ľudia. Zisti, či ich nepoužívaš aj ty

 

 

 

 

Zdroj: The Sun

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií