fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krajiny NATO a iné štáty budú podľa Scholza naďalej podporovať Ukrajinu, poskytnú financie či humanitárnu pomoc

Nemecký kancelár vyhlásil, že členské krajiny NATO a ďalšie štáty budú pokračovať v podpore schopnosti Ukrajiny brániť sa pred Ruskom „tak dlho, ako to bude nutné“. 

Máte tip? napíšte nám mailom

29.6.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz vyhlásil, že členské krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) a ďalšie štáty budú pokračovať v podpore schopnosti Ukrajiny brániť sa pred Ruskom „tak dlho, ako to bude nutné“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na začiatku samitu NATO v Madride kancelár v stredu povedal, že vojenská aliancia a „mnohé, mnohé ďalšie štáty“ sa zhodli, že Rusko porušilo územnú celistvosť a suverenitu Ukrajiny, keď ju 24. februára napadlo.

„Preto je správne, že krajiny, ktoré sa tu zišli, a mnohí ďalší prispievajú finančnými prostriedkami, humanitárnou pomocou, ale tiež poskytujú zbrane, ktoré Ukrajina naliehavo potrebuje, aby sa bránila,” konštatoval Scholz. „Budeme v tom pokračovať tak dlho a tak intenzívne, ako to bude nutné, aby sa Ukrajina dokázala brániť,“ dodal nemecký kancelár.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajiny NATO a iné štáty budú podľa Scholza naďalej podporovať Ukrajinu, poskytnú financie či humanitárnu pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií