fbpx
Umelec svojimi ilustráciami kritizuje dobu: Pripojenie na internet nie je všetko!

Umelec svojimi ilustráciami kritizuje dobu: Pripojenie na internet nie je všetko!

Pripojenie na internet je v dnešnej dobe pre mnohých takmer všetkým a keď sú náhodou pár minút bez siete, začnú panikáriť. Tento fakt spozoroval aj poľský umelec, ktorý sa svoju kritiku rozhodol prezentovať silnými ilustráciami.

Poľský umelec Pawel Kuczynski, ktorému sa nepáči, akým smerom sa uberá dnešná spoločnosť, vytvoril sériu satirických ilustrácií. Tie znázorňujú globálnym problém, ktorým sa bez pochýb stáva závislosť na smartfónoch, sociálnych sieťach a pripojení na internet.

Pawel je skutočný talent, ktorý dokáže až mrazivo presne a trefne reagovať aj na iné sociálne problémy, akými sú napríklad chudoba, politika, nerovnosť či znečistenie prírody. Svoje ilustrácie zdieľa aj prostredníctvom svojej stránky na Facebooku, aby sa tak jeho kritika ľahšie šírila medzi ľuďmi.

Pozri si sám jeho tvorbu spojenú s kritikou závislosti na internete a smarfónoch…

 

 

 

Pokračovanie na ďalšej strane

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Skvelá správa od našich poľských susedov: Vynašli špeciálny papier, ktorý môže zachrániť včely na celom svete
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.