fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len 7-ročné dievčatko zdolalo Kilimandžáro. Malá slečna chcela byť bližšie k svojmu nebohému tatinovi

Máte tip? napíšte nám mailom

Najmladšou pokoriteľkou pohoria Kilimandžáro sa stalo len 7-ročné dievčatko, ktoré tak chcelo byť bližšie k svojmu nebohému oteckovi, ktorý je v nebi…

Montannah Kenney z texaského Austinu sa stala držiteľkou svetového rekordu v marci tohto roku, keď vo veku 7 rokov pokorila vrchol vysoký 5 895 m. Dievčatko na pokorenie afrického pohoria malo silnú motiváciu – chcelo byť aspoň na chvíľku bližšie k jej oteckovi, ktorý zomrel ešte v čase, keď mala Montannah ešte 3 roky. Usmievavá malá slečna však túžila povedať tatinovi “Ahoj,” a to ju hnalo vpred.

“Ona vie, že má tam hore anjela, ktorý sa o ňu stará a žije v nebi,” prezradila Hollie, matka malej rekormanky. “Vedela, že vrchol tej hory sa nachádza v oblakoch a tak si to spojila s tým, že ak naň vystúpi, bude bližšie k svojmu otcovi. Bolo to krásne a dokonca mu poslala aj pusu. Dúfame, že to videl,” dodala. Hollie tiež prezradila, že výstup trval celkovo asi šesť dní a prvý deň bol pre ňu a jej dcérku najľahší. Ostatné dni dali matke i dcére zabrať predovšetkým kvôli nepriazni počasia – často pršalo a mrzlo.

Prečítajte si tiež:
Panda predstierala tehotenstvo. Dôvod, prečo tak robila, vás dostane

Pred Montannah držala svetový rekord najmladšej ženy, ktorá vystúpila na Kilimandžáro, Roxy Getter, ktorá tento vrchol zdolala ako 8-ročná spolu so svojou rodinou. Od výstupu ju neodradil ani fakt, že ona spolu s jej trpia problémami so srdcom.

 

 

Zdroj: GoodNewsNetwork, YouTube

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií