fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Letisko v Bratislave hlási rekordný počet cestujúcich. Pomohli nové linky

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislavské Letisko M.R. Štefánika vybavilo v prvom štvrťroku takmer rekordný počet cestujúcich. Medziročne počet narástol o 9 %.

Počas prvých troch mesiacov roka bolo spolu na prílete a odlete vybavených 385 650 cestujúcich, čo je nárast o 32-tisíc cestujúcich. Podľa informácií letiska najviac cestujúcich cestovalo od začiatku roka z Letiska M. R. Štefánika do Londýna, Dublinu, Kyjeva a z nich do Bratislavy. V januári, februári a marci sa spolu uskutočnilo 5 453 letov.

Zdroj: bts.aero

Za vyššou vyťaženosťou letiska určite stoja aj nové linky, ktoré pribudli koncom marca. Kompletný zoznam destinácií, kam sa z Bratislavy dostanete, môžete nájsť v našom predchádzajúcom článku.

Naše letisko sa zároveň v rebríčku Skytrax, do ktorého je zaradených až 13,73 miliónov cestujúcich z celého sveta, umiestnilo vo svojej kategórii na ôsmom mieste. 

Letisko, z ktorého lietajú pravidelné linky až do 18 krajín, však zaznamenalo vyšší pohyb celkovo. Netýka sa teda len počtu odbavených cestujúcich, ale stúpol aj samotný počet odbavených lietadiel. V marci sa uskutočnilo 2 110 vzletov a pristátí, čo je o dve percentá viac pohybov lietadiel ako vlani v marci.

Prečítajte si tiež:
Železničná spoločnosť Slovensko prekvapila piesňou o cestovaní. Jej chytľavý text len tak z hlavy nepustíte

Zdroj: bts.aero

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií