fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Leyenová označila prijatie Ukrajiny do EÚ za morálnu povinnosť a Zelenskyj požiadal o ďalšie zbrane

Predsedníčka Európskej komisie však upozornila, že Ukrajina musí splniť všetky potrebné štandardy a podmienky, aby sa mohla stať členom EÚ.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Umožniť Ukrajine vstúpiť do Európskej únie (EÚ) je nielen strategickým záujmom, ale aj „morálnou povinnosťou“ európskeho bloku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Počas štvrtkového príhovoru na medzinárodnej bezpečnostnej konferencii Globsec v Bratislave to povedala predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

Ukrajina potrebuje aj ďalšie zbrane

Tá vystúpila po tom, ako sa účastníkom prostredníctvom videa prihovoril ukrajinský prezident. Volodymyr Zelenskyj požiadal o ďalšie zbrane pre ukrajinské ozbrojené sily, aby dokázali poraziť útočiace ruské vojsko, vyzval na ďalšie sankcie voči Moskve a opätovne požiadal o to, aby sa jeho krajina mohla stať „plnohodnotným členom zjednotenej Európy“.

Historická zodpovednosť krajín EÚ

Von der Leyenová upozornila, že Ukrajina musí splniť všetky potrebné štandardy a podmienky, aby sa mohla stať členom EÚ, no zároveň vyzvala členské krajiny, aby jej pomohli dosiahnuť tento cieľ.

„Podpora Ukrajiny na jej ceste do Európskej únie nie je bremeno, je to naša historická zodpovednosť,“ skonštatovala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Macron vycestuje do Rumunska a Moldavska, zamieri si to na vojenskú základňu a bude riešiť dopady vojny

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Leyenová označila prijatie Ukrajiny do EÚ za morálnu povinnosť a Zelenskyj požiadal o ďalšie zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií